Nedá se předjíždět, lamentoval po závodě Schumacher

Nová pravidla více vzrušení do závodů nepřinesla. Naopak, podle Schumachera jsou jezdci nuceni opatrně kroužit a šance na předjíždění jsou téměř nulové. Pocítil to i Rosberg za Vettelem.

"Po startu je to jen o tom, abyste jeli své tempo a nedělali chyby," uvedl Schumacher pro BBC. "Předjíždět se prakticky nedá, pokud někdo neudělá chybu. Lewis jednu malou udělal, takže ho Nico dokázal předjet, ale po zastávce v boxech se vrátil. Nic dalšího se nestalo. S takovými strategiemi budou závody bohužel vypadat takhle."

Drtivá většina jezdců zvolila strategii jediné zastávky v boxech. Pro přední jezdce to znamenalo úvodní krátký úsek na měkčí směsi a a následné kroužení na té tvrdší až do konce závodu. A Schumacher se s pneumatikami zatím nesžil.

"No, jsou tu nová pravidla o pneumatikách, se kterými se musí všichni vyrovnat. Já jsem s nimi měl trochu potíže, musím říct, ale po tříleté absenci je to asi normální, že si musíte najít svoji cestu se vším novým. Já a tým na tom budeme pracovat. Nicméně, bylo to zábavné. Hlavně na začátku. Teď musíme pracovat, abychom se dotáhli na ty před námi," uzavřel.

Mercedes GP si při svém debutu zajistil páté a šesté místo v cíli, Schumacher dojel za svým kolegou Rosbergem. Ale nejrychlejší kolo závodu měl o 32 tisícin sekundy lepší.

"Dnes jsem skvěle odstartoval a za čtvrté místo na konci prvního kola jsem byl rád," řekl Rosberg. "Ale na měkčích pneumatikách mi scházela rychlost v prvním stintu. Lewis mě porazil díky strategii během zastávky v boxech, kterou budeme muset později analyzovat, abychom zjistili, co se stalo."

Rosberg strávil v boxech o více než sekundu delší čas než Schumacher a Hamilton, takže vše neproběhlo tak, jak mělo. Ke konci závodu se zdálo, že by mohl předjet trápícího se Vettela, ale ani to se nepodařilo.

"Sebastiana jsem nedokázal předjet, protože jsem ztrácel přilnavost, když jsem se mu přiblížil a dostal se do špinavého vzduchu. Ale páté místo je pro nás dobrým začátkem. Věřím, že na tom můžeme stavět."

Norbert Haug přiznal, že Mercedes nedokáže s pneumatikami zacházet tak dobře, jako soupeři před ním.

Další článek: Vettel: Měli jsme vyhrát, ale zradila nás mechanika

15:06 | Změny DRS zóny v Imole. Detekční bod se přesouvá z 40 metrů za 18. zatáčkou do 20 metrů před 17. zatáčkou. Aktivační bod z cílové rovinky na 60 metrů před 19. zatáčkou
11:33 | Stefano Domenicali pro Autosport vyloučil, že by F1 přešla v budoucnu na dvoudenní formát víkendu. Pro promotéry a prodej vstupenek to není výhodné.
11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00