Něco se musí změnit, říká Marko o traťových limitech

Max Verstappen hned dvakrát v průběhu víkendu doplatil na traťové limity. Podle Red Bullu se musí něco změnit.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Něco se musí změnit, říká Marko o traťových limitech | Foto: Getty Images / Lars Baron

Traťové limity porušili jezdci mnohokrát v trénincích i kvalifikaci. Max Verstappen na ně doplatil ze všech jezdců nejvíce. V prvním pokusu třetí části kvalifikace mu smazali čas, který by ho teoreticky vynesl na pole position (nevíme, jaký čas by zajel, kdyby limity dodržel).

V posledním kole závodu pak kvůli traťovým limitům přišel Verstappen o nejrychlejší kolo závodu a tedy jeden bod k dobru. Verstappena překvapilo, že mu byl čas smazán na překročení traťových limitů ve 14. zatáčce. Ředitel závodu upravil traťové limity v této části okruhu v sobotu ráno, jak je patrné z jeho poznámek.

Mimochodem. FIA smazala v průběhu závodu 13 časů v první zatáčce, 4 ve čtvrté a jen jeden ve 14. – právě ten Verstappenův.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

„Teď jsme přišli o vítězství, nejrychlejší kolo a pole position,“ řekl po závodě Helmut Marko pro Sky Sports Germany. „Do třetice všeho dobrého. Doufám, že tím to končí.“

„Něco se musí změnit. Buď se vytýčí hranice tratě obrubníky, nebo se tam udělá štěrk nebo něco... Pokud vyjedete ven, přijde automatický trest.“

„Norris předjel Péreze, vyjel všemi čtyřmi koly mimo trať a nemělo to žádné následky. Není to konzistentní. Tohle není závodění, když se takhle žongluje s pravidly.“

Váš názor Další článek: Nejtěžší závod od roku 2019, říká Russell o Portugalsku
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30