Něco se musí změnit, říká Marko o traťových limitech

Max Verstappen hned dvakrát v průběhu víkendu doplatil na traťové limity. Podle Red Bullu se musí něco změnit.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Něco se musí změnit, říká Marko o traťových limitech | Foto: Getty Images / Lars Baron

Traťové limity porušili jezdci mnohokrát v trénincích i kvalifikaci. Max Verstappen na ně doplatil ze všech jezdců nejvíce. V prvním pokusu třetí části kvalifikace mu smazali čas, který by ho teoreticky vynesl na pole position (nevíme, jaký čas by zajel, kdyby limity dodržel).

V posledním kole závodu pak kvůli traťovým limitům přišel Verstappen o nejrychlejší kolo závodu a tedy jeden bod k dobru. Verstappena překvapilo, že mu byl čas smazán na překročení traťových limitů ve 14. zatáčce. Ředitel závodu upravil traťové limity v této části okruhu v sobotu ráno, jak je patrné z jeho poznámek.

Mimochodem. FIA smazala v průběhu závodu 13 časů v první zatáčce, 4 ve čtvrté a jen jeden ve 14. – právě ten Verstappenův.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

„Teď jsme přišli o vítězství, nejrychlejší kolo a pole position,“ řekl po závodě Helmut Marko pro Sky Sports Germany. „Do třetice všeho dobrého. Doufám, že tím to končí.“

„Něco se musí změnit. Buď se vytýčí hranice tratě obrubníky, nebo se tam udělá štěrk nebo něco... Pokud vyjedete ven, přijde automatický trest.“

„Norris předjel Péreze, vyjel všemi čtyřmi koly mimo trať a nemělo to žádné následky. Není to konzistentní. Tohle není závodění, když se takhle žongluje s pravidly.“

Další článek: Nejtěžší závod od roku 2019, říká Russell o Portugalsku

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.