Nechtěl bych být Vettelovým týmovým kolegou, říká Schumacher

Michael Schumacher obdivuje, s jakou suverenitou letos vítězil Sebastian Vettel. Mladší krajan je tak rozjetý, že by mu nechtěl stát v cestě.
Nechtěl bych být Vettelovým týmovým kolegou, říká Schumacher

Vettel získal svůj čtvrtý titul v řadě, přičemž po letní přestávce vyhrál všech devět závodů.

"Skvělá práce, je velmi konzistentní," hodnotil Schumacher. "Podívejte se na jeho týmového kolegu, to je reference. Jak vyhrál všechny ty závody, letos myslím třináct. A pokud se nepletu, Mark Webber nakonec nevyhrál žádný. To je celkem šokující!"

"Jsem rád, že nejsem jeho týmový kolega! Ale určitě je zaslouženým mistrem. Jsem za něj opravdu rád. Jestli někdo může překonat všechny ty rekordy, budu raději, když to bude on než někdo jiný."

Schumacher také se zájmem sledoval, jak se dařilo Mercedesu, pro který v minulých třech letech závodil. Druhé místo v šampionátu považuje za velký úspěch.

"Je to skvělý výsledek. Hlavně když si uvědomíte, jak jsme na tom byli loni. Na konci roku jsme nebyli nikde. A nikdo nemohl čekat, že budou bojovat, v jednu chvíli dokonce o šampionát."

"Takže to dokázali, měli skvělý začátek roku a dokázali pracovat tvrdě celý rok. Až do chvíle, kdy jim došlo: OK, šampionát pro nás skončil, bude lepší se soustředit na rok 2014. Díky tomu, co jsme udělali v minulosti, je teď infrastruktura na místě."

"Už před časem Ross Brawn rozhodl získat správný počet lidí na správné pozice a všechno ostatní. Teď mají základy pro budoucí boj o šampionát. A k tomu podle mě dojde. V každém případě jim gratuluji k druhému místu."

Další článek: Pravidla by mohla více dbát na vzhled vozů, říká Newey