Nechceme dominovat, to by pro formuli 1 nebylo dobré, říká Lauda

Niki Lauda se domnívá, že dlouhodobá převaha jedné stáje ve startovním poli nepřináší sportu jako takovému nic dobrého, a na svém stanovisku nehodlá nic měnit ani ve chvíli, kdy je na čele tým, jehož je součástí.
Nechceme dominovat, to by pro formuli 1 nebylo dobré, říká Lauda

Průběh letošní sezony má prozatím zcela jasného favorita. Úvodní čtyři závody celkem s přehledem opanovali jezdci Mercedesu Nico Rosberg a Lewis Hamilton, kterým současně patří také první dvě příčky v průběžném pořadí. Třetí Fernando Alonso na ně ztrácí již více než třicet bodů.

V Poháru konstruktérů je rozdíl mezi německou stájí a jejími konkurenty dokonce ještě o poznání markantnější. Zatímco Mercedes se těší prozatímnímu vedení se 154 body na kontě, druhý Red Bull jich doposud zaznamenal pouhých 57.

Zdá se tedy, že pokud se nestane něco převratného, také letošní sezona bude záležitostí dominance jedné stáje. Jak ale prozradil Niki Lauda, jenž sám zastává funkci nevýkonného šéfa Mercedesu, něco podobného královně motorsportu příliš nepomáhá.  

„Nechceme vyhrát všechny závody,“ cituje slavného Rakušana deník Blick. „Takovéto rekordy formuli 1 nijak neprospívají.“

„Co opravdu chceme, je vybudovat si solidní základ pro několik příštích let. To, co teď prožíváme, je sklízení ovoce za mnoho měsíců práce. Zejména v oblasti turbo motorů.“

Podle Laudy je nicméně jen otázkou času, než ostatní stáje svoji ztrátu smažou: „Čtyři vítězství v řadě a silní jezdci – to je skvělý výkon. Ale nemyslíme si, že by současná situace byla normální, jelikož naši konkurenti budou rozhodně silnější.“

Další článek: De Silvestrová absolvovala první kilometry s monopostem F1

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen