Nechceme dominovat, to by pro formuli 1 nebylo dobré, říká Lauda

Niki Lauda se domnívá, že dlouhodobá převaha jedné stáje ve startovním poli nepřináší sportu jako takovému nic dobrého, a na svém stanovisku nehodlá nic měnit ani ve chvíli, kdy je na čele tým, jehož je součástí.
Nechceme dominovat, to by pro formuli 1 nebylo dobré, říká Lauda

Průběh letošní sezony má prozatím zcela jasného favorita. Úvodní čtyři závody celkem s přehledem opanovali jezdci Mercedesu Nico Rosberg a Lewis Hamilton, kterým současně patří také první dvě příčky v průběžném pořadí. Třetí Fernando Alonso na ně ztrácí již více než třicet bodů.

V Poháru konstruktérů je rozdíl mezi německou stájí a jejími konkurenty dokonce ještě o poznání markantnější. Zatímco Mercedes se těší prozatímnímu vedení se 154 body na kontě, druhý Red Bull jich doposud zaznamenal pouhých 57.

Zdá se tedy, že pokud se nestane něco převratného, také letošní sezona bude záležitostí dominance jedné stáje. Jak ale prozradil Niki Lauda, jenž sám zastává funkci nevýkonného šéfa Mercedesu, něco podobného královně motorsportu příliš nepomáhá.  

„Nechceme vyhrát všechny závody,“ cituje slavného Rakušana deník Blick. „Takovéto rekordy formuli 1 nijak neprospívají.“

„Co opravdu chceme, je vybudovat si solidní základ pro několik příštích let. To, co teď prožíváme, je sklízení ovoce za mnoho měsíců práce. Zejména v oblasti turbo motorů.“

Podle Laudy je nicméně jen otázkou času, než ostatní stáje svoji ztrátu smažou: „Čtyři vítězství v řadě a silní jezdci – to je skvělý výkon. Ale nemyslíme si, že by současná situace byla normální, jelikož naši konkurenti budou rozhodně silnější.“

Další článek: De Silvestrová absolvovala první kilometry s monopostem F1

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10