Nechceme, aby Hamilton měnil svůj jezdecký styl, opakuje McLaren

Lewis Hamilton si v Belgii připsal další závod, který mu ukončila nehoda. Podle McLarenu ale takové incidenty k Hamiltonovi patří a měnit by se neměl, protože by formule 1 byla chudší.
Nechceme, aby Hamilton měnil svůj jezdecký styl, opakuje McLaren

Hamilton na trati hodně bojuje a občas svoji snahu přežene, naposledy se tak stalo ve Spa, kde po kolizi s Kobajašim skončil v únikové zóně. Nebyla to ale zdaleka jeho jediná kolize, letos podobně skončil v Kanadě, loni například v Monze, a za kontakt se soupeři byl trestán mimo jiné letos v Monaku.

Vedení McLarenu ale Hamiltonovi nic nevyčítá, chce po něm, aby se hlavně neměnil. "Lewis je vášnivý člověk, extrémně soutěživý, vášnivý závodní pilot," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh.

"Jezdci vědí, že musí vyvinout maximální úsilí, aby ho předjeli, protože on jede neustále naplno, aby předjížděl ostatní. Díky Lewisovi je formule 1 více vzrušující a je třeba doufat, že zůstane pilotem tohoto charakteru. Nepřeji si, aby se změnil."

Hamiltona taková zaváhání sice stojí body a příčky v šampionátu, ale podle Whitmarshe to vše patří k velkým pilotům.

"Poslední dobou zažil několik zklamání, ale zachoval se velmi dobře," pokračoval šéf McLarenu. "Pořád se učí a vyvíjí. Ale zůstane soutěživým závodním pilotem, který bude kritizován, podobně jako byli kritizováni Ayrton Senna nebo Michael Schumacher. Takovým pilotům to občas vyjde, občas ne."

Diskuze (137) Další článek: Renault nepřipouští, že by Senna po Monze nezávodil