Nechce-li se Alonso vzdát nadějí, musí doufat ve Vettelova odstoupení

Felipe Massa počítá s tím, že by po sezoně mohl změnit působiště. Nyní musí jen počkat na to, jak se Ferrari ohledně jezdeckého složení pro příští rok rozhodne. AKTUALIZOVÁNO
Nechce-li se Alonso vzdát nadějí, musí doufat ve Vettelova odstoupení

Sebastian Vettel v Monze získal šesté vítězství v sezoně. I přes srdnatý výkon tak Fernando Alonso na svého rivala opět bodově ztratil. Red Bull je ve velké formě a rozhodným krokem míří k zisku dalšího titulu. Alonso se nechce vzdávat, ale uvědomuje si, že k případnému zisku titulu potřebuje štěstí, což znamená zároveň smůlu pro Vettela.

"Myslím, že co se šampionátu týče, musíme být realisté. Ztráta je pořád hodně velká. K tomu, abychom se jí zbavili, nám nezbývá dost závodů. Také zřejmě nemáme dostatečnou rychlost na to, abychom mohli pomýšlet na několik vítězství v řadě. Abychom mohli vyhrát šampionát, potřebovali bychom mít štěstí a také pár nedojetí Seba. Vzhledem k počtu zbývajících závodů a bodovému stavu to bude těžké. 

Loni to bylo podobné. Seb byl ve složité situaci a musel nás dohánět. Měli jsme to ve vlastních rukou. Ale nezvládli jsme to. V Japonsku jsme nedojeli a potkaly nás i další problémy. 

Čeká nás ještě dlouhá cesta. Do konce sezony se pokusíme být co nejlepší a posbíráme co nejvíce bodů. V Brazílii uvidíme, jak na tom vlastně jsme. Tento víkend jsme z vozu dostali maximum. Z toho mám opravdu radost. Stát tu na pódiu je parádní pocit. 

Počtvrté jsem za svého působení u Ferrari jel na Monze a počtvrté jsme skončili na stupních vítězů. Bylo to něco fantastického, unikátního. Udělali jsme maximum a měli jsme téměř bezchybný víkend. 

Nepodařilo se nám zmenšit ztrátu v šampionátu, což je naším cílem každý víkend. Musíme soupeřům pogratulovat, byli tu nejlepší a my příště jednoduše musíme podat lepší práci," řekl Alonso. 

Felipe Massa si po solidním výkonu a obětavé práci pro svého týmového kolegu dojel pro čtvrté místo v cíli. Po závodě se vyjádřil i k přepuštění Alonsa před sebe:

"Víme, že pro jezdce to není úplně příjemná záležitost. Pro tým to ale bylo důležité. Když se podíváte na stav šampionátu, uvidíte, že to opravdu není snadné. Sebastian neustále vyhrává a pro Fernanda je to možná poslední možnost na boj o titul. Je pravda, že výsledky závodu možná úplně neodráží rozložení sil na trati. Měl jsem rychlost na dojetí na pódiu a po zastávce v boxech jsme se propadli za Webbera. 

Pouštění Fernanda dopředu mě stálo také pár sekund, což mohlo být rozhodujícím faktorem pro můj výsledek. Myslím, že ve Ferrari mě všichni znají a že jeden závod neukáže vše, čeho je pilot schopen. Myslím, že v mé kariéře jsem toho odvedl dost. Pokud je to pro Ferrari dostatečně důležité, je to dobré. Pokud ne, třeba to bude důležité pro nějaký jiný tým," nechal se slyšet Massa. 

Další článek: GP Itálie 2013 - neděle

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10