Nechat Neweyho odejít byla chyba, přiznává Williams

Frank Williams měl možnost si udržet designéra Adriana Neweyho možná až dodnes, ale nechal ho ze svého týmu odejít. Teď toho lituje.
Nechat Neweyho odejít byla chyba, přiznává Williams

Stejně jako dnes u Red Bullu stavěl Newey mistrovské monoposty v 90. letech u Williamsu. V roce 1996 požádal Franka Williamse o podíl v týmu a nedostal ho, a tak odešel.

"Chtěl akcie, které jsem mu v té době nechtěl dát," vzpomínal Williams pro F1 Racing. "S odstupem času se dá říct, že to byla chyba. Adrian je pozoruhodný člověk."

Podle Williamse je Newey nejlepším designérem ve formuli 1 a nikdo se mu nevyrovná. Tým ale bez něj funguje už 15 let a největší neúspěchy poznal až v posledních sezónách.

"Nejsem inženýr, ale viděl jsem mnoho dobrých a špatných vozů. To naše prostě nebylo dost rychlé," řekl Williams o loňském FW33. "Ztrácelo téměř ve všech důležitých oblastech. Ale hodně jsme ztráceli v té nejdůležitější, což je aerodynamika. A asi nám taky trochu scházel výkon motoru. Prostě to nebylo rychlé auto."

Po velké reorganizaci v týmu teď ale panuje mírný optimismus. "Naději nám dává motor Renault," pokračoval Williams. "Máme tři nové technické lidi, jeden z nich je technický ředitel (Mike Coughlan), jeden šéf aerodynamiky (Jason Sommerville) a třetí se stará o provoz vozů (Mark Gillan). Mají různé zkušenosti, každý přišel z jiného týmu."

Další článek: Shrnutí prvních testů v Barceloně: McLaren naznačil zlepšení

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10