Nechápeme, proč nás chce Group Lotus odkopnout, říká Gascoyne

Mike Gascoyne se zapojil do hádky o značku Lotus. „Vrátili jsme jméno Lotus do formule 1 a odvádíme skvělou práci, tak nechápeme, proč nás Group Lotus nechce podpořit, abychom pro ně dál pracovali,“ řekl technický ředitel současného Lotusu v pořadu BBC.
Nechápeme, proč nás chce Group Lotus odkopnout, říká Gascoyne

Jméno Lotus zatím ve formuli 1 nese projekt podnikatele Tonyho Fernandese. Mohlo by se ale také snadno přesunout k dnešnímu Renaultu. Majitel značky Lotus Racing společnost Group Lotus letos jméno Fernandesově nováčkovskému týmu jen propůjčila.

Po pozitivním přijetí od veřejnosti by teď chtěla Group Lotus značku Lotus Racing ve formuli 1 rozvíjet sama a vyjednává údajně o spojení s Renaultem. Fernandes si proto pronajal trochu jiné jméno, Team Lotus, od rodiny Huntových. Teď se o zelenožlutou značku chystá bitka, protože dva Lotusy jsou pro formuli 1 nežádoucí.

Gascoyne jednání Group Lotus nerozumí. „Přinesli jsme značce velkou hodnotu, partneři do ní a do týmu investovali kolem 80 milionů liber, takže nám dělá problém pochopit, proč se nás Group Lotus podle všeho snaží odkopnout.“

Slavný designér také komentoval záměry Group Lotus zapojit se do různých soutěží od IndyCar přes GP2 až po Le Mans. „Vypadá to, že chtějí vstoupit do každé závodní série na světě. Otázka ovšem je, kdo to zaplatí. U společnosti, která je ztrátová, je to trochu matoucí.“

Ať už bude jméno Fernandesova týmu jakékoliv, Gascoyne se s ním chce příští rok posunout do středu pole. Bude mít motory od Renaultu, převodovky od Red Bullu a staví aerodynamický tunel. Nové auto by mělo být hotové do 25. ledna 2011.

 

KDO JE KDO v hádce o LOTUS

Group Lotus – mateřská společnost automobilky Lotus Cars (Velká Británie, zakladatel Colin Chapman), vlastněná společností Proton (Malajsie), majitelka jména Lotus Racing

1Malaysia F1 Team – formální název projektu Tonyho Fernandese, navenek letos užívá jméno Lotus Racing pronajaté od Group Lotus, od příštího roku chce používat jméno Team Lotus pronajaté od rodiny Huntových

Další článek: Vettelova sezona: Na co myslel, když bojoval o titul

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.