Nechám rozhodnout komisaře, říká Leclerc po kontaktu s Verstappenem

Charles Leclerc po zisku své druhé pole position ve formuli 1 měl ve Velké ceně Rakouska na dosah své první vítězství. O vedení jej ale tři kola před cílem připravil Max Verstappen, který se dočkal prvního triumfu sezóny.
Nechám rozhodnout komisaře, říká Leclerc po kontaktu s Verstappenem

Mezi oběma mladými piloty došlo ve třetí zatáčce okruhu k souboji, při kterém se také dotkli koly svých vozů. Verstappen odjel z tohoto souboje jako vítěz a ujal se vedení, které již ve zbytku závodu nepřepustil.

„Závod byl celkově dobrý. Na konci jsem se však potýkal s větším opotřebením (pneumatik) a Max se vrátil. Nechám rozhodnout sportovní komisaře. V autě to bylo jednoznačné, nevím, jak to vypadalo z venku. Uvidíme, jaké bude rozhodnutí,“ říká Leclerc.

Monačan poukázal na útok v předchozím kole, kdy se jej Verstappen rovněž pokusil předjet vnitřní stopou, ale na vnější straně nechal svému soupeři více prostoru.

„Byl jsem na vnějšku stejně jako v kole předtím. Kolo předtím to bylo úplně v pohodě, nechal mi prostor, na výjezdu ze zatáčky nechal místo na šířku auta, v následujícím kole už ale ne. Musel jsem být široký a pak jsem už neměl šanci se vrátit. Je to škoda,“ dodal Monačan.

Ferrari u Vettela pokazilo zastávku v boxech

Na čtvrté pozici dojel do cíle po startu z devátého místa druhý jezdec Ferrari Sebastian Vettel.

Vettel byl v průběhu závodu u mechaniků celkem dvakrát. Při jeho první zastávce ale neměli mechanici Ferrari připravené pneumatiky a Vettel ztratil čas. Podruhé zamířil čtyřnásobný mistr světa do boxů po prohraném souboji s pozdějším vítězem Maxem Verstappenem o třetí místo.

„S rychlostí, jakou jsme měli dnes, nám včerejšek evidentně uškodil. Jinak bychom měli lepší závod, pracovali bychom lépe jako tým a bránili se vozům zezadu, ale to nebyl tento případ,“ řekl Vettel.

„Byla to zábava. Na startu a na konci byly souboje kolo na kolo, ale nejsem úplně spokojen, protože jsem cítil, že tým si zasloužil mít dva vozy na stupních vítězů, z toho jeden na nejvyšším stupni. Tato trať nám vyhovuje více než jiné, takže musíme pracovat, ale věřím tomu, že jednoho dne budeme mít auto na vítězství.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jaký má smysl být ve F1, jestli tohle není povolené, ptá se Verstappen po souboji s Leclercem

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10