Nechám rozhodnout komisaře, říká Leclerc po kontaktu s Verstappenem

Charles Leclerc po zisku své druhé pole position ve formuli 1 měl ve Velké ceně Rakouska na dosah své první vítězství. O vedení jej ale tři kola před cílem připravil Max Verstappen, který se dočkal prvního triumfu sezóny.
Nechám rozhodnout komisaře, říká Leclerc po kontaktu s Verstappenem

Mezi oběma mladými piloty došlo ve třetí zatáčce okruhu k souboji, při kterém se také dotkli koly svých vozů. Verstappen odjel z tohoto souboje jako vítěz a ujal se vedení, které již ve zbytku závodu nepřepustil.

„Závod byl celkově dobrý. Na konci jsem se však potýkal s větším opotřebením (pneumatik) a Max se vrátil. Nechám rozhodnout sportovní komisaře. V autě to bylo jednoznačné, nevím, jak to vypadalo z venku. Uvidíme, jaké bude rozhodnutí,“ říká Leclerc.

Monačan poukázal na útok v předchozím kole, kdy se jej Verstappen rovněž pokusil předjet vnitřní stopou, ale na vnější straně nechal svému soupeři více prostoru.

„Byl jsem na vnějšku stejně jako v kole předtím. Kolo předtím to bylo úplně v pohodě, nechal mi prostor, na výjezdu ze zatáčky nechal místo na šířku auta, v následujícím kole už ale ne. Musel jsem být široký a pak jsem už neměl šanci se vrátit. Je to škoda,“ dodal Monačan.

Ferrari u Vettela pokazilo zastávku v boxech

Na čtvrté pozici dojel do cíle po startu z devátého místa druhý jezdec Ferrari Sebastian Vettel.

Vettel byl v průběhu závodu u mechaniků celkem dvakrát. Při jeho první zastávce ale neměli mechanici Ferrari připravené pneumatiky a Vettel ztratil čas. Podruhé zamířil čtyřnásobný mistr světa do boxů po prohraném souboji s pozdějším vítězem Maxem Verstappenem o třetí místo.

„S rychlostí, jakou jsme měli dnes, nám včerejšek evidentně uškodil. Jinak bychom měli lepší závod, pracovali bychom lépe jako tým a bránili se vozům zezadu, ale to nebyl tento případ,“ řekl Vettel.

„Byla to zábava. Na startu a na konci byly souboje kolo na kolo, ale nejsem úplně spokojen, protože jsem cítil, že tým si zasloužil mít dva vozy na stupních vítězů, z toho jeden na nejvyšším stupni. Tato trať nám vyhovuje více než jiné, takže musíme pracovat, ale věřím tomu, že jednoho dne budeme mít auto na vítězství.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jaký má smysl být ve F1, jestli tohle není povolené, ptá se Verstappen po souboji s Leclercem

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.