Nechali jsme Ocona na holičkách, říká závodní ředitel Manoru

Francouz nezažil nejlepší první tři závody kariéry F1.
Nechali jsme Ocona na holičkách, říká závodní ředitel Manoru

Závodní ředitel týmu Manor Dave Ryan přiznal, že britská stáj pro svého nového závodníka Estebana Ocona neodvedla dostatečně dobrou práci v jeho prvních třech velkých cenách.

Francouzský pilot od Velké ceny Belgie nahrazuje Ria Haryanta. Už jeho debut pokazilo poškozené sání vzduchu k brzdám. O týden později v italské Monze jej pak potkaly elektrické závady jak ve volném tréninku, tak krátce před kvalifikací.

Minulý týden v Singapuru Ocon na jednu stranu dostal penalizaci za předjetí Felipeho Nasra za safety carem, tým jej však ještě více srazil dvěma pomalými zastávkami. Při první Francouz strávil u mechaniků zhruba 75 sekund, při třetí dalších patnáct.

„Postupy byly špatné, ale já ještě nevím, který z nich, takže se musíme podívat na video a být si sebou opravdu jistí a jakmile to budeme vědět, můžeme na tom zapracovat,“ vyjádřil se k situaci Ryan.

„Měli jsme problém s nasazením kol na auto a pak jsme museli přinést úplně jinou sadu, protože jsme měli problém s maticí kola. Byl to ten případ, kdy se věci začnou kupit. Takový, který se těžko zastavuje, jakmile věci začnou být špatně.

Tak by to ale být nemělo. Měli bychom být připraveni vypořádat se určitým způsobem s věcmi, které nastanou, a to jsme tentokrát nebyli.“

Klepněte pro větší obrázek

Ryan říká, že je nyní na týmu, ale zejména na něm samotném coby jeho lídrovi, aby zajistil, že se podobné potíže nebudou opakovat.

„Estebana čeká obrat k lepšímu,“ slíbil. „Neměli jsme dobrý závod v Monze a pak jsme ho nechali na holičkách v Singapuru našimi zastávkami, což bylo zklamání, protože jeho poslední stint, jeho rychlost na těch pneumatikách, to bylo opravdu dobré.

Je celkem jasné, že neděláme, já nedělám, dost dobrou práci ve snaze zajistit, aby všechny postupy a věci byly správně. Nejde o to, že bychom se nesnažili, kluci trénují hodně, pracujeme na tom, ale ještě tam nejsme. Všichni musíme vnímat tu zodpovědnost. Já tu nemohu jen sedět a tvrdit, že jsem jim to říkal. Takhle to nefunguje.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson, Charles Coates

Další článek: Video: MiniDrivers a GP Singapuru 2016

22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.
21. února | Latifiho dnes podle Williamsu zastavil senzor.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00