Nechal jsem Vettelovi dost místa, hájí se Leclerc ve vzájemné kolizi Ferrari

Pro Ferrari skončila Velká cena Brazílie formule 1 katastrofou, když se v závěru závodu vyřadili Sebastian Vettel a Charles Leclerc ze závodu po vzájemném kontaktu.
Nechal jsem Vettelovi dost místa, hájí se Leclerc ve vzájemné kolizi Ferrari

Leclerc podle svých slov nechal Vettelovi na trati vedle sebe dostatek místa. Vettel naopak tvrdí, že „neměl příliš mnoho prostoru“.

Leclerc se dostal před svého týmového kolegu na čtvrté místo. Vettel mu však chtěl na zadní rovince předjetí vrátit, v nájezdu do čtvrté zatáčky však došlo mezi oběma vozy ke kontaktu, po kterém museli Leclerc i Vettel odstoupit.

„Z mého pohledu to bylo tak, že jsem ho předjel v první zatáčce. To předjetí jsem si užil. Ve třetí zatáčce jsem to musel zavřít, protože jsem věděl, že to Seb znovu zkusí. A zkusil,“ popsal Leclerc.

„Jel na vnější stopu. Bylo tam trochu místa, nechal jsem mu prostor, narazil do mě. Ke konci rovinky mě pak začal trochu tlačit na vnitřek a byli jsme si velmi blízko. Všechno se stalo velice rychle. Jakmile šel na vnitřek, dotkli jsme se a já dostal defekt.“

90 let v 90 sekundách: Ferrari slaví kulaté narozeniny

90 let v 90 sekundách: Ferrari slaví kulaté narozeniny

Leclerc zatím s Vettelem o celém incidentu nemluvil. „Jsem si ale jistý, že jsme dost dospělí na to, abychom to hodili za hlavu. Oba nás to velmi mrzí z pohledu týmu. Tohle je konečný výsledek. Oba vozy nedokončily závod, a to je velké zklamání. Hodíme to za hlavu a budeme spolu znovu spolupracovat.“

Vettel si myslí, že neměl dost místa

Vettel s Leclercem nesouhlasí a myslí si, že mu jeho týmový kolega nenechal na trati dostatek prostoru.

„V té chvíli jsem na pravé straně neměl mnoho místa. Měl jsem lepší výjezd ze třetí zatáčky a pokusil jsem se ho předjet. Samozřejmě je to velká škoda pro tým, že jsme nedokončili závod,“ řekl Vettel.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hamilton penalizován, Sainz získal pódium (aktualizováno)

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10