Nečekaný krok Williamsu. Do testů nasadí i testovacího jezdce

Williams dnes oznámil, že prodloužil smlouvu s Royem Nissanym.
Foto: Williams
Nečekaný krok Williamsu. Do testů nasadí i testovacího jezdce  | Foto: Williams

Williams dnes potvrdil, že izraelský jezdec Roy Nissany zůstává u týmu v roli testovacího jezdce. Vloni se zúčastnil tří pátečních tréninků (ve Španělsku, Itálii a Bahrajnu) a také testů po sezóně. Kromě toho závodil ve F2 za Trident. Bodoval ale jen dvakrát a skončil 19.

Také letos absolvuje Nissany tři vybrané páteční tréninky, ale současně bude jezdit s vozem Williamsu v předsezónních testech – podle vyjádření týmu dokonce celý den.

Před pár lety by nešlo o překvapivou zprávu. Testovací jezdec za účast v testech zaplatí prostřednictvím sponzorů, takže tým získá finanční prostředky na začátku roku, kdy je situace okolo cash flow nejsložitější. Nejde ale jen o peníze. Pokud jezdec pracující na simulátoru získá zkušenost s reálným vozem, je to vždy výhoda.

Letos ale čekají týmy a jezdce jen 3 dny testů, což je extrémně málo. Mnoho jezdců považuje tuto skutečnost za velkou komplikaci v jejich přípravě na sezónu. George Russell a Nicholas Latifi dostanou jen jeden den. Pokud se dostaví technické problémy, mohou před prvním závodem odjet jen pár kol.

Williams rozšíří spolupráci s Mercedesem. Bude odebírat i převodovky a hydrauliku

Williams rozšíří spolupráci s Mercedesem. Bude odebírat i převodovky a hydrauliku

„Je mi skutečně ctí, že mohu být i nadále součástí Williamsu,“ řekl Nissany. „Od začátku jsme dosáhli obrovského pokroku v mnoha oblastech –kromě skvělých prvních tréninků jsme měli spoustu produktivní práce v zákulisí. Zatímco jsem věnoval týmu maximum, zdokonalil jsem své dovednosti a schopnosti jezdce.“

„Jsem rád, že Roy bude i nadále oficiálním testovacím jezdcem,“ řekl šéf týmu Simon Roberts. „Naváže na dobrou práci, kterou jsme zahájili v loňském roce. Jako tým jsme byli velmi spokojeni s příspěvky, které Roy poskytl při své práci na trati a také v simulátoru v Grove, což vše pomohlo k dosažení časových zisků u FW43.“

Další článek: Jenson Button slaví 41. narozeniny. Připomeňte si některé jeho slavné závody

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.