Nečekaný krok Williamsu. Do testů nasadí i testovacího jezdce

Williams dnes oznámil, že prodloužil smlouvu s Royem Nissanym.
Foto: Williams
Nečekaný krok Williamsu. Do testů nasadí i testovacího jezdce  | Foto: Williams

Williams dnes potvrdil, že izraelský jezdec Roy Nissany zůstává u týmu v roli testovacího jezdce. Vloni se zúčastnil tří pátečních tréninků (ve Španělsku, Itálii a Bahrajnu) a také testů po sezóně. Kromě toho závodil ve F2 za Trident. Bodoval ale jen dvakrát a skončil 19.

Také letos absolvuje Nissany tři vybrané páteční tréninky, ale současně bude jezdit s vozem Williamsu v předsezónních testech – podle vyjádření týmu dokonce celý den.

Před pár lety by nešlo o překvapivou zprávu. Testovací jezdec za účast v testech zaplatí prostřednictvím sponzorů, takže tým získá finanční prostředky na začátku roku, kdy je situace okolo cash flow nejsložitější. Nejde ale jen o peníze. Pokud jezdec pracující na simulátoru získá zkušenost s reálným vozem, je to vždy výhoda.

Letos ale čekají týmy a jezdce jen 3 dny testů, což je extrémně málo. Mnoho jezdců považuje tuto skutečnost za velkou komplikaci v jejich přípravě na sezónu. George Russell a Nicholas Latifi dostanou jen jeden den. Pokud se dostaví technické problémy, mohou před prvním závodem odjet jen pár kol.

Williams rozšíří spolupráci s Mercedesem. Bude odebírat i převodovky a hydrauliku

Williams rozšíří spolupráci s Mercedesem. Bude odebírat i převodovky a hydrauliku

„Je mi skutečně ctí, že mohu být i nadále součástí Williamsu,“ řekl Nissany. „Od začátku jsme dosáhli obrovského pokroku v mnoha oblastech –kromě skvělých prvních tréninků jsme měli spoustu produktivní práce v zákulisí. Zatímco jsem věnoval týmu maximum, zdokonalil jsem své dovednosti a schopnosti jezdce.“

„Jsem rád, že Roy bude i nadále oficiálním testovacím jezdcem,“ řekl šéf týmu Simon Roberts. „Naváže na dobrou práci, kterou jsme zahájili v loňském roce. Jako tým jsme byli velmi spokojeni s příspěvky, které Roy poskytl při své práci na trati a také v simulátoru v Grove, což vše pomohlo k dosažení časových zisků u FW43.“

Další článek: Jenson Button slaví 41. narozeniny. Připomeňte si některé jeho slavné závody

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00