Nečekal bych, že skončím na stupních vítězů, říká Hamilton

McLaren přeskočil Ferrari v poháru konstruktérů.
Klepněte pro větší obrázekLewis Hamilton letos sledoval vyvrcholení sezony v Sao Paulu z úplně opačné pozice než vloni. Zatímco před rokem do závodu vstupoval jako favorit na titul, včera startoval ze 17. místa. „Byl to úplně jiný pocit, když už nejste v boji o šampionát,“ poznamenal Hamilton.

Po obdivuhodném výkonu dojel třetí a týmu přivezl důležitých šest bodů, které McLaren posunuly na třetí místo v poháru konstruktérů. Před odvěkého rivala Ferrari.

„Nečekal bych, že skončím na stupních vítězů, ale bojoval jsem a šíleně jsem na to šlapal celý závod. Zajížděl jsem jedno kvalifikační kolo za druhým. Když bojujete celý závod o pozice a zvládnete pár dobrých předjížděcích manévrů, cítíte se pak, jako byste vyhrál,“ popsal.

McLaren původně plánoval volat Hamiltona do boxů jen jednou. Po výjezdu safety caru hned v prvním kole ale svou strategii změnil. Zavolal Hamiltona do boxů a přezul mu pneumatiky. „Strategie byla vynikající,“ řekl Hamilton.

Heikki Kovalainen nakonec skončil až dvanáctý. Po startu z 16. místa dojel devátý, ale byl penalizován za nehodu v boxech. Tým ho pustil příliš brzy a Kovalainen odjel s hadicí v nádrži. McLaren za to zaplatí 50 tisíc eur pokuty a Kovalainenovi přičetli 25 vteřin k výslednému času. „Nebyla to Heikkiho chyba,“ uvedli po závodě mluvčí McLarenu.

„Selhal lidský faktor. Jakmile dostaneme video, pustíme si ho ve Wokingu a vyšetříme, co se tam vlastně stalo,“ řekl šéf týmu Martin Whitmarsh.

„Na výsledku to není vidět, ale měl jsem dobrý závod. Kvůli tomu nepovedenému dotankování jsem ztratil šest nebo sedm kol. Býval bych vydržel na trati déle a dostal se před pár dalších aut. Dlouho jsem naháněl Kobajašiho, ale nemohl jsem se před něj dostat, i když jsem byl rychlý. Moje zadní pneumatiky už byly opotřebované,“ popsal Kovalainen.
Další článek: Sutil Trulliho manévr označil za hloupý

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.