Nebýt Tosta, ve formuli 1 bych už nebyl. Dal mi mnoho rad, tvrdí Cunoda | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Nebýt Tosta, ve formuli 1 bych už nebyl. Dal mi mnoho rad, tvrdí Cunoda

Pilot AlphaTauri Júki Cunoda tvrdí, že se díky radám Franze Tosta během svých začátků ve formuli 1 neztratil.

Zatímco jezdecká startovní listina pro první velkou cenu roku 2024 by měla být stejná jako při posledním závodě sezony 2023, v případě týmových šéfů minimálně k jedné změně dojde.

V čele stáje AlphaTauri totiž po dlouhých 18 letech skončil Franz Tost, který tým z Faenzy během té doby dovedl ke dvěma vítězstvím. 

Spolupráci se svým odcházejícím šéfem si nemůže vynachválit pilot Júki Cunoda, který pod Tostem strávil své první tři roky ve formuli 1.

„Bez Franze bych tu (ve formuli 1) nebyl. V každém závodě mi dal spoustu rad. A to jak ve špatných chvílích, tak i v těch dobrých. Sdíleli jsme spolu štěstí i smutek. Vždycky byl v týmu tou největší oporou,“ uvedl Cunoda, kterého cituje Autosport.

„Vždycky věřil mému talentu, mé rychlosti, všemu. Dokonce i v první polovině mé první sezony, kdy jsem se trápil, mi věřil, že to dokážu. Bez takové dobré podpory bych se jako jezdec nemohl tolik rozvíjet,“ nechal se slyšet japonský pilot, kterého v příštím roce čeká již čtvrtá sezona v královně motorsportu.

„Bez něj bych mnohem více spěchal a nejspíš bych ztratil cestu, kterou jsem měl jít. To, jak se k nám choval, mi opravdu pomohlo,“ dodal Cunoda.

Doporučujeme

Články odjinud