Nebýt špatné kvalifikace, mohl Fisichella pomýšlet i na body

Adrian Sutil se v prokrouženém závodě nudil.

Sympatickým výsledkem skončila Grand Prix Velké Británie pro tým Force India. Adrian Sutil sice dojel na poměrně nezajímavém sedmnáctém místě, Giancarlo Fisichella ale svůj monopost do cíle dopravil jako desátý.

"Po mé včerejší nehodě jsme museli připravit rezervní vůz. V zaváděcím kole nás pak potkal problém s tlakem paliva. Podařilo se nám to napravit, a tak jsem mohl alespoň startovat z boxů. Jinak jsem ale zklamaný. Včera jsme kvůli nehodě zahodili dobrou příležitost a závod samotný také nebyl zrovna pohádkový. Mohl jsem jen tak kroužit dokola, nejde tu moc předjíždět, takže jsem se docela nudil. Alespoň jsem si tedy připsal další dokončený závod. Doufejme, že v Německu dokážu opravdu využít technická vylepšení, která jsme si sem přivezli," řekl Adrian Sutil.

Fisichellu včerejší Sutilovy problémy také nepřímo poškodily, desáté místo v cíli závodu se však dá jednoznačně označit za úspěch.

"Naším cílem před tímto víkendem bylo umístění v první desítce. Čekali jsme, že to bude hodně těžké. Závod byl ale nakonec velmi povedený a dosáhli jsme na naše maximum. Hodně jsem se bavil. Start se mi hodně vydařil, v prvním kole jsem předjel mnoho soupeřů, ve druhém dokonce i Kubicu a oba Renaulty, což bylo vzhledem k mé strategii opravdu potřeba. Kvůli včerejším červeným vlajkám jsme totiž neměli moc povedenou kvalifikaci. Kdybychom startovali z lepší pozice, možná bychom mohli bojovat i o body. Na konci závodu jsem byl dokonce před Kimim a Timem. Udělali jsme velký krok kupředu a na další závody se teď opravdu těším. Tým odvedl fantastickou práci. Musíme v tom pokračovat," řekl spokojený Fisichella.

Další článek: O tomhle jsem snil, říká Vettel

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.