Nebýt penalizace, mohl jsem být druhý, mrzí Norrise

Lando Norris je frustrovaný, že jej pětisekundová penalizace za souboj se Sergiem Pérezem připravila o druhé místo ve Velké ceně Rakouska formule 1. Norris pro McLaren přesto letos potřetí dojel na třetím místě.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Nebýt penalizace, mohl jsem být druhý, mrzí Norrise | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Norris do závodu na Red Bull Ringu startoval poprvé v kariéře z první řady, kterou získal v sobotní kvalifikaci.

Po restartu, který následoval po krátkém výjezdu safety caru, došlo ve čtvrté zatáčce čtvrtého kola k souboji mezi Pérezem a Norrisem. Mexičan se pokusil vnějškem zaútočit na pilota McLarenu, ten mu ale nenechal dostatek místa, Pérez musel vyjet mimo trať a propadl se na deváté místo.

Norris za to dostal od sportovních komisařů pětisekundovou penalizaci, kterou si odpykal během zastávky v boxech.

Cílem Norris projel na třetím místě, dvě sekundy za druhým Valtterim Bottasem.

„Bylo to vzrušující, jsem ale zklamaný, protože jsme měli být na druhém místě. Myslel jsem, že to první kolo (po restartu) bylo jen závodění. On se pokusil jet vnějškem, což je trochu hloupé, a sám vyjel mimo trať. Ani jsem ho nevytlačil, tak nevím. Jsem frustrovaný, ale zároveň šťastný za třetí místo. Měli jsme velmi dobrou rychlost,“ řekl Norris.

„Mohl jsem se ho držet dokonce i ve špinavém vzduchu, ale nestačilo mi to na DRS. Jakmile jsem se dostal na jednu sekundu, až příliš jsem se trápil. Je hezké vidět, že tam dokážeme být a bojovat s nimi. Je to zřejmě první závod za mnoho let, kdy skutečně závodíme s Mercedesem a Red Bullem.“

Ricciardo se dotáhl na body

Po kvalifikaci, ve které obsadil až třinácté místo, dokázal druhý pilot McLarenu Daniel Ricciardo v závodě dojet na bodech. Cílem projel jako sedmý.

Další článek: Verstappena jeho dominantní výkon v Rakousku překvapil

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00