Nebýt hybridů, tak dominujeme my, myslí si Verstappen

V letech 2010 až 2013 dominoval ve formuli 1 Red Bull. Poté ale přišly nové pohonné jednotky a nadvládu převzaly stříbrné šípy. Nebýt nových motorů, podle Verstappena by teď zřejmě vyhrával Red Bull.
Foto: Getty Images
Nebýt hybridů, tak dominujeme my, myslí si Verstappen | Foto: Getty Images

„Budu k vám upřímný. Myslím si, že kdyby se na konci roku 2013 nezměnila pravidla, nebyly zavedeny V6, Red Bull by mohl udělat totéž,“ řekl Verstappen pro Autosport o dominanci Mercedesu. 

„Myslím, že Mercedesu to perfektně vyhovovalo. Jejich lidé se na V6 začali připravovat velmi brzo. Díky tomu získali významnou výhodu nad svými soupeři, což bylo patrné zejména v první sezóně.“

Na druhou stranu Verstappen připouští, že Mercedes staví i dobrá auta. „V roce 2020 měli zcela určitě úžasné auto. To nelze popřít.“

Problémy RB16 byly v médiích zveličené, říká Verstappen

Problémy RB16 byly v médiích zveličené, říká Verstappen

Další článek: Alfa Romeo chce, aby se Giovinazzi stal lídrem týmu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.