Nebýt chyby v poslední zatáčce, byl jsem o půl sekundy rychlejší, lituje třetí Sainz

Carlos Sainz z Ferrari mohl do Velké ceny Kanady formule 1 startovat z první řady. Svou snahu ale v posledním pokusu přehnal v poslední zatáčce a nedokázal svůj čas zlepšit.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Nebýt chyby v poslední zatáčce, byl jsem o půl sekundy rychlejší, lituje třetí Sainz | Foto: Getty Images / Clive Mason

Na nejrychlejšího Maxe Verstappena ztratil téměř osm desetin sekundy, svým posledním pokusem jej ale o 152 tisícin překonal Fernando Alonso a vzal mu postavení v první řadě.

Svůj poslední pokus přitom Španěl začal dobře. Jak ale sám přiznal, ve druhé polovině okruhu začal ztrácet a na výjezdu z poslední šikany musel na osychající trati krotit smyk.

„V tom kole jsem měl fialový (absolutně nejrychlejší, pozn. redakce) první sektor, věděl jsem, že ve druhém sektoru jsem ztratil až příliš. Pak jsem se jen pokusil projet velmi rychle poslední zatáčku, nevyšlo to a stálo mě to půl sekundy,“ popsal Sainz.

„Jen jsem se snažil získat pole position a kvůli té chybě jsem nakonec skončil třetí. Pro zítra jsme v dobré pozici. Myslím, že s Maxem to na čele bude dobrý souboj. A uvidíme, co můžeme udělat s Fernandem, protože byl po celý víkend velmi rychlý.“

Sainz zároveň doufá, že v Kanadě překoná svou letošní smůlu a bude opět bodovat.

„Dnes jsem se v autě cítil docela dobře, hlavně na mokrých pneumatikách. Jak trať osychala, viděl jsem, jak se ostatní zlepšují a mně chybělo pár desetin.“

Leclerc z konce pole

Sainz byl jediným zástupcem Ferrari v Q3. Charles Leclerc skončil své působení už ve druhé části. Do kvalifikace přitom Monačan již vstupoval s jistotou startu z poslední řady, jelikož byl penalizován odsunem na roštu za překročení počtu využitých komponent pohonné jednotky.

„Toto je nejlepší startovní pozice, kterou jsme o tomto víkendu mohli získat. Důležité je, že jsem měl ve voze dobrý pocit a před závodem jsem mohl odjet ještě pár kol. Získali jsme pozici, když jsme se kvalifikovali před Júkim (Cunodou). Je to jen jedna pozice, ale při takovém víkendu může pomoci každý malý detail,“ řekl Leclerc.

Další článek: Mokrou kvalifikaci vyhrál v Montrealu Verstappen před Alonsem

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00