Nebylo snadné se po dvou letech vrátit do závodů, vzpomíná Giovinazzi

Antonio Giovinazzi má za sebou první kompletní sezónu ve formuli 1. Do závodní sedačky se přitom vrátil po dvou letech.
Nebylo snadné se po dvou letech vrátit do závodů, vzpomíná Giovinazzi

V roce 2016 získal Giovinazzi konečné druhé místo v šampionátu GP2. Na začátku další sezóny nastoupil do prvních dvou závodů formule 1 v Austrálii a Číně jako náhradník u Sauberu za zraněného Pascala Wehrleina.

Od té doby se však musel spokojit pouze s pozicí testovacího a rezervního jezdce u týmů Haas a v roce 2018 u Alfy Romeo. Mimo to sbíral zkušenosti také na simulátoru Ferrari.

Pro loňskou sezónu se Alfa Romeo rozhodla kompletně vyměnit svou jezdeckou sestavu a angažovala Giovinazziho spolu se zkušeným Kimim Räikkönenem, který přišel z Ferrari.

„Zlepšoval jsem se závod do závodu. Nebylo snadné vrátit se do závodů po dvouleté přestávce. Mým hlavním cílem proto bylo zlepšovat se každým závodem,“ řekl Giovinazzi.

Pod Giovinazzim se sedačka nejvíce zahoupala ve Spa

Pod Giovinazzim se sedačka nejvíce zahoupala ve Spa

Ital přitom musel bojovat o udržení si závodní sedačky. Do poloviny sezóny totiž získal pouze jeden bod. „Měl jsem obtížnou první polovinu sezóny. Myslím, že ve druhé jsem se jako pilot učil, zlepšil a vyrostl. To bylo jedním z mých hlavních cílů,“ řekl.

Až po Velké ceně USA na konci října se Giovinazzi dočkal potvrzení prodloužení smlouvy s Alfou Romeo, která tento krok dlouho zvažovala.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Schumacher se nevyžíval v psychologických hrách, říká Nick Fry

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00