Nebylo by férové teď měnit pneumatiky, říká Lotus

Šéf týmu Lotus Eric Boullier se nedomnívá, že by Pirelli mělo upravovat letošní pneumatiky. Byl by to nespravedlivý zásah do šampionátu.
Nebylo by férové teď měnit pneumatiky, říká Lotus

Lotus dlouhodobě argumentuje tím, že jsou  pneumatiky od začátku stejné pro všechny a všichni věděli, že budou mít záměrně kratší výdrž. Jejich změna by teď zvýhodnila týmy, které jim nepřizpůsobily své vozy, proto ji odmítá.

"Myslím, že to svým způsobem není férové, ale musíme se s tím vyrovnat jako vždy. Všichni mají stejné pneumatiky," cituje Autosport Boullierovu reakci na možné změny.

Pirelli ale zatím jen uvažuje o úpravě směsí, ještě nerozhodlo. Podle Boulliera si týmy můžou za problémy s obutím samy. Lotus zvládl Barcelonu se třemi zastávkami a většinu stintů na měkčí směsi.

"Lidé by si měli pokládat ty správné otázky. Otázkou nejsou pneumatiky. Je to dáno tím, že jsme udělali něco, co to našemu vozu umožňuje (šetřit obutí). Je to stejné pro všechny."

"Tady došlo k menší změně (tvrdé směsi), což bylo pro uspokojení týmu, který si nejvíc stěžuje (Red Bull). Ale nemyslím, že Pirelli něco změní. Byli požádáni, aby udělali pneumatiky, které vydrží 20 kol, a to udělali. Tím to končí."

Další článek: Rosberg: Auto si nastavuju pro závod, takže problémy nedokážu vysvětlit

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon