Nebyl jsem schopen Leclerca napodobit, ví Ericsson

Monačan Charles Leclerc ve své debutové sezóně s průměrným monopostem Sauber zatím předvádí výborné výkony. Marcus Ericsson je na tom hůře.
Nebyl jsem schopen Leclerca napodobit, ví Ericsson

Ze sedmi závodů dokázal Leclerc již třikrát bodovat a v celkovém pořadí drží čtrnácté místo. Jeho týmový kolega Marcus Ericsson oproti tomu tolik úspěšný není a začíná cítit tlak na svou osobu.

Ericsson v této sezóně doposud bodoval pouze jednou, a to devátým místem v bahrajnské grand prix. Od té doby byly nejlepším umístěním švédského pilota dvě jedenáctá místa z Ázerbájdžánu a z Monaka. Sedmadvacetiletý Švéd připouští, že na sobě již začíná cítit tlak.

„Odvedl (Leclerc) skvělou práci a já ho nedokázal napodobit. Díky tomu se potom tlak pochopitelně zvyšuje, to je ale ve formuli 1 normální. Jsem si jistý, že nepříznivou situaci mohu zvrátit,“ řekl Ericsson pro f1i.com.

„Už jsem to probíral s kluky z týmu, říkali jsme si, co je potřeba udělat. Na Paul Ricard toho chceme hodně vyzkoušet. Jsme otevření všemu a budeme zkoušet spoustu věcí pro zlepšení naší situace.“

Motorsport.com: Ferrari je připravené nahradit Räikkönena Leclercem

Motorsport.com: Ferrari je připravené nahradit Räikkönena Leclercem

„Pochopitelně jsme odvedli skvělou práci pro Charlese. Já osobně se ale nedokážu sžít se současným nastavením našeho vozu,“ prozradil rodák z Kumly.

„Potřebujeme nějakou změnu pro kvalifikační nastavení, v závodech se totiž cítím již dobře.“

Ericsson si myslí, že jeho největším problémem je chování vozu na měkčích směsích pneumatik.

„Vypadá to, že na měkčích směsích nejsem schopen dostat v čase na jedno kolo z auta maximum. Proto musíme změnit kvalifikační nastavení, a to především na tratích, kde se měkké směsi hodně využívají. Pokud se kvalifikuji lépe, tak se nezaseknu za pomalejšími vozy. Na to se nyní hlavně soustředím, protože střed pole je velmi vyrovnaný.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciarda čeká druhé nejtěžší rozhodnutí v životě

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00