Nebyl bych horší než Webber, říká Vergne

Toro Rosso si vybírá závodní jezdce pro příští sezónu ze čtyř kandidátů a Jean-Eric Vergne, který je jedním z nich, je přesvědčený, že nominaci získá právě on.
Nebyl bych horší než Webber, říká Vergne

Vergne dostává v závěru sezóny příležitost v pátečních volných trénincích, navíc ho Red Bull nechal testovat ve své hlavní stáji celé tři dny v Abú Zabí. Francouzský závodník věří, že se osvědčil, a ještě to chce potvrdit v Interlagosu. Je si téměř jistý, že v příští sezóně bude závodit.

"Doufám, že budu v roce 2012 startovat v Grand Prix," řekl pro RMC. "Snažím se na to nemyslet. Je hodně možností. Jediné, co mě zajímá, je trénink v Brazílii. To mi umožní postoupit do formule 1."

"Udělám vše, abych byl před Alguersuarim a aby Red Bull mohl rozhodnout o jezdcích pro příští rok. Zatím není nic uzavřené. Mohl bych zůstat třetím pilotem, nebo být závodním jezdcem Toro Rosso nebo jiného týmu. Stoprocentně věřím Red Bullu, dovedl mě až sem. Tohle všechno pro mě udělal s nějakým cílem. Mělo by k tomu dojít."

Daniel Ricciardo, jenž je spolu s Vergnem, Buemim a Alguersuarim kandidátem na závodní sedačku u týmu z Faenzy, nedávno prozradil, že o jezdcích Toro Rosso rozhoduje poradce Red Bullu Helmut Marko.

Vergne si po testech s Red Bullem Racing velmi věří. "Z pohledu fyzické kondice jsem udělal vše, co jsem mohl, po třech dnech testů jsem byl v pohodě, ani jsem necítil, že jsem jezdil," řekl pro sports.fr. "Hodně se učím, v simulátoru absorbuji co nejvíce informací, což mi pomohlo."

"V průběhu sezóny bych tedy neměl problémy s okruhy a změnami. Co můžu dodat? Myslím si, že kdyby mě posadili do red bullu, nebyl bych horší než Webber. Takový dojem mám po těchto testech, i když on je hodně zkušený."

Další článek: Force India se soustředí na udržení šesté příčky v Poháru konstruktérů

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen