Nebudeme se vzájemně šetřit, slibují jezdci McLarenu

Už podruhé za sebou startují oba piloti McLarenu z první řady. Závodu to však na atraktivitě neubere ani v nejmenším. Hamilton i Button jsou totiž znovu připraveni spolu tvrdě bojovat.
Nebudeme se vzájemně šetřit, slibují jezdci McLarenu

Minulý týden si Hamilton v Austrálii vyjel pole position. Špatně ale odstartoval a vedení mu ihned nelítostně sebral týmový kolega Jenson Button. Ve včerejší kvalifikaci se scénář z minulého týdne zopakoval. Dopadne stejně i dnešní závod?

Hamilton je připraven zuby nehty svou pozici ubránit, Button chce do první zatáčky najíždět první. Oba si jsou vědomi toho, že když jezdí za nejrychlejší tým, budou si muset na společné souboje zvykat a vzájemně se nešetřit.

Na otázku, zda bude těžké Hamiltona v Malajsii předjet, Button odpověděl: "Nemyslím, že to bude těžké. V posledních několika letech jsme byli u sebe často velmi blízko, což určitě víte. Tohle se bude dít, dokud se budeme oba dobře kvalifikovat. Není to jen něco, co se děje teď a naposledy."

"Jsme připraveni spolu tvrdě bojovat, ale to je přesně to, co jsme oba dělali většinu svého života. Oba jsme v tom dobří."

Button ví, že v závodě nejde jen o první zatáčku a rozhodně také nepodceňuje ostatní týmy: "Samozřejmě se oba chceme dostat do zatáčky číslo 1 jako první, ale závod není jen o zatáčce číslo 1. Je to velmi dlouhý a těžký závod. Možná to nebudeme vůbec my. Třeba to bude Michael (Schumacher), který předjede nás."

I druhý pilot McLarenu se rozhodně nevyhýbá přímým soubojům se svým týmovým kolegou. "Není to poprvé, co jsem v této pozici," komentuje Hamilton. "Když jsem jezdil s Fernandem (Alonsem), bylo to hodně vyzývavé. To je ostatně vždycky, když máte rychlého týmového kolegu, který je rychlý v kvalifikaci i v závodech. Kolegu, který je vždycky hladový (po vítězstvích). Buď se s tím můžete srovnat, nebo být lepší."

"Jenson dosud odvedl úžasnou práci. Já musím jenom pokračovat dál v nátlaku na něj, stejně jako bude on pokračovat v nátlaku na mě. Co bude, to bude," zakončuje rozhovor sedmadvacetiletý Brit.

Další článek: Mercedes mlčí o své budoucnosti ve formuli 1