Nebezpečí hrozí i jinde, a taky se tam závody neruší, míní šéfové týmů

Ross Brawn a Martin Whitmarsh souhlasí s rozhodnutím FIA uskutečnit Velkou cenu Bahrajnu v původně plánovaném termínu.
Nebezpečí hrozí i jinde, a taky se tam závody neruší, míní šéfové týmů

Oba dva současně dodávají, že Mezinárodní automobilové federaci naprosto důvěřují. Závod v malém ostrovním království si však vyžádá speciální bezpečnostní opatření, která by měla zajistit jeho hladký průběh.   

"Je to pro nás velmi obtížné. Musíme vzít doporučení lidí, kteří mají všechny informace o tom, co se děje. Máme ujištění od FIA, která věří, že závod bude bezpečný. Zaujímáme veškerá rozumná opatření, která můžeme, abychom měli co nejlepší závod," řekl Ross Brawn.

Martin Whitmarsh podotýká, že v kalendáři závodů formule 1 jsou i jiné rizikové země, kde hrozí týmům a jejich personálu neustálé nebezpečí, a přesto se neuvažuje o zrušení tamních závodů. V Brazílii dochází k častým přepadením, o čemž se mohl na vlastní kůži přesvědčit Jenson Button v roce 2010. V Indii zase dělá největší starosti bezpečnost na zdejších silnicích.   

"Cestujeme do Brazílie, cestujeme na celou řadu míst. Pokaždé nejsme v takovém komfortu, v jakém bychom chtěli být na některých místech, kde jsme závodili v loňském roce. Koneckonců, my o tom ale nerozhodujeme. Kalendář je fixní. Včera jsme se zúčastnili jednání a žádný tým nevyjádřil obavy," uzavřel šéf McLarenu.

Další článek: GP Číny 2012 - sobota