Neale mírní Buttonova slova: Ve Spa McLaren vpředu bojovat nebude

Ředitel McLarenu Jonathan Neale se domnívá, že byl Jenson Button až moc velký optimista, když označil GP Belgie za velkou šanci na pódium.
Neale mírní Buttonova slova: Ve Spa McLaren vpředu bojovat nebude

Button se takto nadějně vyjádřil po závodě v Maďarsku. "Myslím, že bych to trochu mírnil," komentoval Neale. "Spa je fantastický okruh a jezdci jsou z něj vždy nadšení, ale je notoricky těžký a myslím, že podle dosavadních předpovědí by se mohly kvalifikace a závod jet na mokru."

"Nemyslím, že by kdokoliv přijel do Spa s pocitem sebedůvěry. Myslím, že budeme mít problémy být vpředu, nicméně doufáme, že znovu pokročíme."

Neale také mírnil naděje jezdců McLarenu na vítězství v závodě před koncem letošní sezóny. "Pokud mám být upřímný, bude to opravdu těžké. Oblasti, na kterých na tomto voze pracujeme, jsou přímo či nepřímo relevantní pro rok 2014."

"Většina týmů teď soustředí většinu svých zdrojů a práce na designu na vůz pro příští rok. Do konce roku zbývají čtyři měsíce a je třeba udělat hodně práce, abyste se připravili na příští rok. Takže si myslím, že se nevyhnutelně začne posouvat zaměření na rok 2014."

Další článek: Druhý úsek DRS bude ve Spa na cílové rovince

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.