Neale mírní Buttonova slova: Ve Spa McLaren vpředu bojovat nebude

Ředitel McLarenu Jonathan Neale se domnívá, že byl Jenson Button až moc velký optimista, když označil GP Belgie za velkou šanci na pódium.
Neale mírní Buttonova slova: Ve Spa McLaren vpředu bojovat nebude

Button se takto nadějně vyjádřil po závodě v Maďarsku. "Myslím, že bych to trochu mírnil," komentoval Neale. "Spa je fantastický okruh a jezdci jsou z něj vždy nadšení, ale je notoricky těžký a myslím, že podle dosavadních předpovědí by se mohly kvalifikace a závod jet na mokru."

"Nemyslím, že by kdokoliv přijel do Spa s pocitem sebedůvěry. Myslím, že budeme mít problémy být vpředu, nicméně doufáme, že znovu pokročíme."

Neale také mírnil naděje jezdců McLarenu na vítězství v závodě před koncem letošní sezóny. "Pokud mám být upřímný, bude to opravdu těžké. Oblasti, na kterých na tomto voze pracujeme, jsou přímo či nepřímo relevantní pro rok 2014."

"Většina týmů teď soustředí většinu svých zdrojů a práce na designu na vůz pro příští rok. Do konce roku zbývají čtyři měsíce a je třeba udělat hodně práce, abyste se připravili na příští rok. Takže si myslím, že se nevyhnutelně začne posouvat zaměření na rok 2014."

Další článek: Druhý úsek DRS bude ve Spa na cílové rovince

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10