Ne peníze, ale politika by mohla donutit Red Bull opustit formuli 1

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz vyslal zajímavý vzkaz o postoji k formuli 1. Zůstal u naznačování.
Ne peníze, ale politika by mohla donutit Red Bull opustit formuli 1

Mateschitz poskytl delší rozhovor rakouskému Kurieru, a zatímco některá média hlásají, že Red Bull hodlá opustit formuli 1, pokud prohraje odvolání proti Ricciardově diskvalifikaci, spolumajitel Red Bull nic takového neřekl. Možná jen chtěl vzdáleně něco naznačit.

Odpovídal totiž na mnoho otázek nejen o formuli 1, například také o fotbale, přičemž v jednu chvíli přišla zajímavá sekvence otázek. První padla otázka, jak si Red Bull věří po nevydařeném začátku, kdy Vettel musel v Austrálii odstoupit a Ricciardo byl diskvalifikován.

„Neúnavně spolupracujeme s naším partnerem Renaultem a během dvou nebo tří příštích týdnů dokážeme udělat velký krok a snížit ztrátu na Mercedes. Pořád zbývá 18 závodů. Vrátíme se,“ odpověděl.

Jestli Red Bull odvolání vyhraje, poškodí to formuli 1, míní Marussia

Jestli Red Bull odvolání vyhraje, poškodí to formuli 1, míní Marussia

Pak přišla otázka spíše obecného charakteru, která neměla přímou návaznost na Ricciarda: „Opakovaně jste zdůrazňoval, že je možné, že Red Bull ve formuli 1 někdy skončí, pokud už pro něj nebude mít ekonomický smysl. Co by se muselo stát?“

Na což Mateschitz odvětil: „Otázka ani není, jestli to dává ekonomický smysl, ale spíš by to souviselo se sportovní férovostí, politickými vlivy a podobně. To už tu bylo a my máme určité hranice, které jsme ochotní akceptovat.“

A konečně na otázku, zda tyto přijatelné hranice překračuje Ricciardova diskvalifikace, Mateschitz dodal: „Tým podal odvolání. Senzor paliva, který týmům dala federace, poskytuje různé hodnoty od začátku testů a je nepřesný. My můžeme dokázat přesný průtok paliva, a ten vždy byl v rámci pravidel.“

Mateschitz tedy pozici Red Bullu ve formuli 1 s Ricciardovým případem přímo nespojil, ale sled otázek a odpovědí je zajímavý.

Další článek: Jestli Red Bull odvolání vyhraje, poškodí to formuli 1, míní Marussia

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10