Názory na pneumatiky Pirelli jsou smíšené, Rosberg je vyloženě zklamaný

Po prvním dni testů se jezdci neshodli v hodnocení nových pneumatik. Italové obutí před začátkem příští sezóny ještě změní, ale Mercedes má podle Nica Rosberga špatné vyhlídky.
Názory na pneumatiky Pirelli jsou smíšené, Rosberg je vyloženě zklamaný

Nejrychlejší byl v pátek v Abú Zabí Felipe Massa. "Od začátku jsem se cítil v pohodě a nepřišlo žádné nepříjemné překvapení," hodnotil. "Na tvrdší směsi jsme měli trochu potíže v delších jízdách, zatímco měkčí fungovala dobře v prvním kole i po odjetí delší vzdálenosti."

Podobně pozitivní dojmy měl novopečený mistr světa Sebastian Vettel. "Pneumatiky se chovaly dobře, lépe, než jsme očekávali vzhledem ke krátkému času, který Pirelli měl. Odvedli dobrou práci. Pirelli je uprostřed vývoje a to, co jsme dnes použili, není to, s čím budeme závodit, ale byl to dobrý začátek." Vettela potkal defekt zadní pneumatiky, Pirelli se domnívá, že ji poškodil nějaký předmět na trati.

Problémy neměl ani tým Sauber. "Myslím, že jsou pneumatiky Pirelli dobře udělané," sdělil Kamuj Kobajaši. "Byly konzistentní. Jen dopoledne jsem měl problémy s opotřebením, ale poté jsme udělali změny v nastavení a problém zmizel."

Téměř žádné rozdíly ve srovnání se starým obutím nezpozoroval Gary Paffett, jenž testoval pro McLaren. "Zdá se, že pneumatiky fungují dobře a moc se neliší od Bridgestonů, takže to byl dobrý začátek," řekl.

Pozitivní zpětnou vazbu poskytly také Williams a Renault. Naopak Nico Rosberg se obává, že Mercedes bude mít na novém obutí větší potíže než na Bridgestonech. "První dojem je, že jsou pomalejší, významně pomalejší," uvedl pro Autosport. Rosberg konstatoval, že jsou přední pneumatiky slabší než u Japonců. "A to pro mě není dobré. Vyrovnám se s tím, dokázal jsem se přizpůsobit v posledních dvou letech, takže to zvládnu. Jsou podobné Bridgestonům nebo ještě horší," dodal.

Další problémy měl Rosberg s nastavením vozu, podle něj bylo hledání optimální varianty těžší než na předchozích pneumatikách. Radost neměl ani z rychlého opotřebení. "Ale jestli to takhle chtějí a pro všechny to bude stejné, tak OK," řekl. "Takové pneumatiky nabídnou zajímavější závody, takže to nemusí být nutně špatné."

Diskuze (71) Další článek: Tolik obviňování jsem během jedné sezóny ve formuli 1 ještě nezažil, říká Newey
13:12 | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
13:12 | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
11:34 | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.
11. ledna | Pierre Gasly se zúčastní Závodu šampionů. Jede se v Mexiku za týden.