Navzdory zlepšení očekává Alonso v Šanghaji těžký závod

Ferrari bylo čelu startovního pole v Malajsii blíž než v Austrálii, ale stále není dost rychlé na boj o vítězství. Ve Scuderii se přesto nálada zlepšila.
Navzdory zlepšení očekává Alonso v Šanghaji těžký závod

Fernando Alonso je přesvědčený, že nebýt kolize s Hamiltonem, dojel by na stupních vítězů. Proto má po Sepangu lepší náladu než po Albert Parku. "Byl to pro nás skvělý den, protože jsme viděli, že dokážeme bojovat s McLarenem a také Webberem," cituje Španěla Autosport. "V Austrálii se nám to taky trochu dařilo, bojovali jsme s Jensonem a Webberem."

"Ale z nějakého důvodu máme větší problémy v sobotu. V neděli si trochu víc věříme a auto se líp řídí. Možná jsme trochu šetrnější k pneumatikám, takže jezdíme konzistentnější kola, a tady se auto chovalo velmi dobře. Neočekávali jsme, že s nimi dokážeme bojovat, takže je teď po závodě v týmu pozitivní atmosféra. Do Číny můžeme jet mnohem spokojenější."

Ale ne zcela spokojení, protože Scuderia stále nedokáže bojovat o vítězství. "Nebude to pro nás snadný víkend," přiznal Alonso. "Za pět dní vyjedeme v Číně do tréninků. Není moc času na vozech něco měnit, takže očekávám těžký závod a těžký víkend."

"Ale závod je dlouhý. V kvalifikaci (v Malajsii) se zdálo, že jsou první čtyři vozy neporazitelné, ale v závodě, kdyby šlo vše normálně, bychom byli druzí nebo třetí. Takže do Číny jedeme s tím, že to bude těžké, ale pokud uděláme vše správně, jisté příležitosti mít budeme. Musíme dál jít správným směrem, jako tady. V Austrálii jsme v kvalifikaci nebyli dost rychlí, ale v závodě jsme měli velké problémy a byli jsme 40 nebo 50 sekund za vítězem. Sepang opouštím spokojenější, protože jsme s nimi dokázali bojovat."

Další článek: Další vylepšení podlahy a výfuků vyzkouší McLaren už v Číně

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.