Navzdory varováním se Button cítí u McLarenu uvolněný

Mistr světa odmítl reagovat na předpovědi, podle kterých ve svém novém působišti jednoznačně podlehne Lewisi Hamiltonovi. Za svým přestupem si stále stojí.

Jeden z katastrofických scénářů předložil bývalý pilot Eddie Irvine, podle něj bude Button u McLarenu "zavražděn" Hamiltonem. Ir dodal, že Button od Brawnu odešel zřejmě proto, že se raději nechá porážet Hamiltonem než Rosbergem.

"Na to nebudu reagovat, nemá to smysl," uvedl Button. "Pro mě je důležité, že věřím ve své schopnosti, a myslím, že každý má právo na svůj názor. Můžu jen říct, že se těším na spolupráci s Lewisem, protože jí bude třeba, abychom byli letos konkurenceschopní."

Role jezdce odsouzeného k porážce mu vyhovuje více, než kdyby ho veřejnost tlačila do opačné pozice.

"Život mám díky tomu skutečně jednodušší, jsem mnohem uvolněnější, než kdyby lidé říkali, že svého týmového kolegu zničím," uvedl. "Můžu se soustředit jen na to, abych odvedl co nejlepší práci a abych ze sebe a týmu dostal to nejlepší. Svým způsobem to podle mě není negativní."

Důvodem, proč je Hamilton v týmovém souboji favorizován, má být skutečnost, že je odchovancem McLarenu, zatímco Button přichází do nového prostředí.

"Nebudu říkat, že začíná s velkou výhodou," reagoval Button. "Řeknu, že pro mě je u tohoto týmu všechno nové. Musím v rámci týmu poznat hodně lidí, jejich způsob práce, a to bude chvíli trvat."

Za svým odchodem z mistrovské stáje si ale stojí, názor nezměnil.

"Kdybych zůstal tam, kde jsem byl, tak by možná bylo těžší získat druhý titul," odhadl. "Možná bych neměl takovou motivaci. Ale přestup tam, kde teď jsem, mě skutečně motivuje."

"Je to něco vzrušujícího a budu opravdu tvrdě pracovat, abych letos dosáhl s tímto týmem úspěchů. Jsem motivovanější než kdy předtím, abych měl letos dobrou sezónu. Cítím se mnohem uvolněnější, více věřím sobě a způsobu, jakým spolupracuji s týmem."

Buttonovo místo v týmu Rosse Brawna zaujal Michael Schumacher, což je pozitivní zpráva pro všechny, i když úřadujícího mistra světa trochu překvapila.

"Pro tento sport je to úžasné," uvedl Button. "Mít v závodech čtyři mistry světa, přičemž jeden v tomto sportu dokázal více než kdokoliv jiný, je úžasné. Od Michaela je to neobvyklé rozhodnutí, ale určitě má své důvody... Ross si zaslouží uznání za to, že ho přivedl zpět. Je skvělé ho mít zpět na roštu a těším se, že s ním budu letos bojovat."

Další článek: Schumacher se chystá na zátěžový test ve formuli nižší kategorie

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen