Navzdory špatné formě Williamsu Maldonado přestoupit nechce

Pastor Maldonado by rád pokračoval u Williamsu i příští rok, spekulace o možném odchodu ke konkurenci odmítá.
Navzdory špatné formě Williamsu Maldonado přestoupit nechce

Maldonado má za sebou bohaté sponzory z Venezuely, ale na druhé straně se má za to, že ti jsou smluvně svázání s Williamsem a pro Maldonada by nebylo snadné je s sebou vzít jinam.

O Venezuelanovi se spekulovalo například v souvislosti s Lotusem, ale on chce zůstat v Grove. "Opravdu chci tady pokračovat. Pro mladé jezdce je to jedno z nejlepších míst," řekl. Ale nepopřel, že výkonnost týmu je neuspokojivá.

"Určitě nejsme spokojení s letošními výsledky. Hodně jsme se trápili se zlepšováním vozu a konkurenceschopností, ale to všichni vědí, všichni viděli, jak na tom letos jsme. Ale myslím, že tým má skvělou budoucnost s velkým potenciálem a nemá smysl měnit."

Smlouvu na další sezónu ale zatím nemá a ani neplánuje ji rychle shánět. "Teď nejsem soustředěný na kontrakt na příští rok. U týmu je teď na pořadu dne tvrdě pracovat na řešení problémů a zlepšování výkonnosti. To děláme, později se můžeme podívat na příští rok. Čas je vždy."

Další článek: Massa očekává, že se bude Mercedes v závodech dál trápit

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
10. května | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.