Navzdory rostoucí formě Mercedesu Schumacher konce kariéry nelituje

Michael Schumacher je v závodnickém důchodu spokojený. Závody formule 1 sleduje, ale nemrzí ho, že se jich neúčastní.
Navzdory rostoucí formě Mercedesu Schumacher konce kariéry nelituje

Mercedes má letos zřejmě nejlepší formu od svého návratu do formule 1 a Schumacher ji už nemůže využít, ale to mu nevadí.

"Kdyby tu loni byla alespoň vidina možnosti bojovat o šampionát, tak by mé rozhodnutí možná bylo jiné," řekl pro Bild. "Ale jsem velmi spokojený."

Bývalý mistr světa se smíchem prozradil, že teď doma na gauči funguje jako soukromý televizní komentátor. Navíc má k dispozici i neveřejné informace. "Pár lidí z Mercedesu a Ferrari mě udržuje v obraze," uvedl. "Ale nezajímám se o úplně všechno."

I když ve formuli 1 letos nezávodí, na Nürburgringu se nedávno svezl ve svém monopostu z roku 2011. "Nemyslím, že to bylo naposledy, co jsem seděl ve Stříbrném šípu," dodal.

Další článek: GP Kanady 2013 - Co v tiskových materiálech nebylo

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.