Navzdory nucenému uvolnění Glocka je Marussia pozitivní

Sportovní ředitel ruského týmu Lowden věří, že uvolnění Glocka pomůže zajistit budoucnost týmu, a od nového vozu i letošní sezony si hodně slibuje.
Navzdory nucenému uvolnění Glocka je Marussia pozitivní

Sportovní ředitel Marussie Graeme Lowdon věří, že tým může k nové sezoně vzhlížet se sebevědomím, i když se z finančních důvodů musel rozloučit s Timem Glockem. Zkušený Němec měl platnou smlouvu a v týmu závodil už od roku 2010, kdy stáj ještě pod názvem Virgin do formule 1 vstoupila. Roli při jeho propuštění zřejmě sehrál i fakt, že Marussia nakonec neudržela desáté místo v Poháru konstruktérů, které by jí přineslo příspěvky do týmové pokladny.

Lowdon věří, že uvolnění placeného Glocka a jeho nahrazení platícím jezdcem bylo správným rozhodnutím. "Právě těžká rozhodnutí, jako je toto, zajistí budoucnost týmu," řekl pro britský Autosport. "Všichni v Banbury na voze pro rok 2013 tvrdě pracují. Myslíme si, že bude velkým krokem vpřed."

Přestože se zaměstnanci týmu podle Lowdona nemohou dočkat testování a od nového vozu si hodně slibují, Marussia dosud neoznámila, kdy nový monopost představí. S účastí v prvních testech v Jerezu, které začínají 5. února, ale počítá.

Tým již dříve potvrdil, že za něj v letošní sezoně bude závodit Brit Max Chilton, který si v Marussii loni vyzkoušel post záložního jezdce. Jméno druhého pilota ruská stáj zatím neprozradila.

Další článek: Formule 1 se bez Concordské dohody obejde, tvrdí Ecclestone

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.