Navzdory neshodám Red Bull podporuje setrvání Pirelli ve formuli 1

Mimořádný test s Mercedesem ani provedení současných pneumatik nejsou pro Red Bull důvodem, aby nechtěl pokračování Pirelli v roli dodavatele pneumatik.
Navzdory neshodám Red Bull podporuje setrvání Pirelli ve formuli 1

Red Bull byl nejhlasitějším kritikem vlastností letošních pneumatik a spolu s Ferrari byl jedním z týmů, které podaly protest proti testu, který Pirelli uskutečnilo s Mercedesem v Barceloně.

To ale neznamená, že by se rakouský tým myslel, že Pirelli nemá na svoji roli výhradního dodavatele pneumatik formule 1. "Je to schopná společnost," cituje šéfa stáje Christiana Hornera Autosport. "Ano, se svým produktem posunuli hranice a vědí, že se musí trochu vrátit, ale problém není s Pirelli."

"Potíž je s tím, jak byla celá ta věc uchopena a vedena, to je to, co nás zklamalo. Je to nedostatek transparentnosti (u testu), který nás vedl k protestu."

Poradce Red Bullu Helmut Marko vyjádřil přesvědčení, že se test Pirelli a Mercedesu stane předmětem líčení Mezinárodního tribunálu FIA podobně jako špionážní aféra McLarenu z roku 2007.

Další článek: Upravené zadní pneumatiky přiveze Pirelli do Kanady jen na testování

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?