Navzdory neshodám Red Bull podporuje setrvání Pirelli ve formuli 1

Mimořádný test s Mercedesem ani provedení současných pneumatik nejsou pro Red Bull důvodem, aby nechtěl pokračování Pirelli v roli dodavatele pneumatik.
Navzdory neshodám Red Bull podporuje setrvání Pirelli ve formuli 1

Red Bull byl nejhlasitějším kritikem vlastností letošních pneumatik a spolu s Ferrari byl jedním z týmů, které podaly protest proti testu, který Pirelli uskutečnilo s Mercedesem v Barceloně.

To ale neznamená, že by se rakouský tým myslel, že Pirelli nemá na svoji roli výhradního dodavatele pneumatik formule 1. "Je to schopná společnost," cituje šéfa stáje Christiana Hornera Autosport. "Ano, se svým produktem posunuli hranice a vědí, že se musí trochu vrátit, ale problém není s Pirelli."

"Potíž je s tím, jak byla celá ta věc uchopena a vedena, to je to, co nás zklamalo. Je to nedostatek transparentnosti (u testu), který nás vedl k protestu."

Poradce Red Bullu Helmut Marko vyjádřil přesvědčení, že se test Pirelli a Mercedesu stane předmětem líčení Mezinárodního tribunálu FIA podobně jako špionážní aféra McLarenu z roku 2007.

Další článek: Upravené zadní pneumatiky přiveze Pirelli do Kanady jen na testování

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.