Navzdory kritice McLarenu se Pérez o budoucnost nebojí

Sergio Pérez si je jistý, že bude příští rok závodit pro McLaren. A to i když šéf týmu Martin Whitmarsh není úplně spokojený s jeho výkony.
Navzdory kritice McLarenu se Pérez o budoucnost nebojí

Pérez letos přišel do Wokingu ze Sauberu a očekávání nenaplnil úplně. "Sergio má úžasné měřítko v Jensonovi, který je konzistentní a kvalitní jezdec, velký týmový hráč a velmi přínosný pro náš tým," vysvětloval Whitmarsh.

"Mladý bojovník, jako je Sergio, ví, že musí přijít a porážet ho. Letos to zatím nedělal dostatečně konzistentně. Očekávám, že se do toho tento víkend pořádně vloží."

Že s Pérezem není tým zcela spokojený, potvrdil i fakt, že by ho byl ochotný obětovat, kdyby mohl získat Fernanda Alonsa.

"Ať už jste v jakémkoliv týmu, musíte tvrdě pracovat, vždy musíte dělat maximum a musíte být velmi profesionální," komentoval Pérez. "Já to dělám, snažím se odvádět maximum."

Mexičan je přesvědčený, že smlouvu na příští sezónu dostane. "Pro nás všechny je to velmi těžká sezóna, ale já jsem vždy říkal, že moje budoucnost tady vypadá OK. Příští rok tu budu a uvidíme, snad dokážeme příští rok znovu bojovat o šampionát."

Další článek: Lotus raději platí vývoj a ostatním zaměstnancům, Räikkönen musí čekat

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
10. května | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.