Návrat k McLarenu mě neláká, zůstanu věrný Ferrari, říká Alonso

Fernando Alonso rychle utnul veškeré spekulace o svém možném návratu do Wokingu, které spustil vyjádřením zájmu šéf McLarenu Martin Whitmarsh.
Návrat k McLarenu mě neláká, zůstanu věrný Ferrari, říká Alonso

"Ani ne," odpověděl španělský závodník Ferrari na otázku Sky Sports, zda by ho lákal návrat do McLarenu.

"Opakuji to každý víkend a nevím, proč to musím opakovat: miluji Ferrari a zůstanu u Ferrari až do konce."

Alonsovi ale lichotí, že by ho McLaren uvítal zpět. "Je příjemné slyšet každý rok takové komentáře od šéfů jiných týmů, když říkají, že uznávají moji práci a profesionálnost, zvlášť v případě McLarenu, jelikož tu bylo tolik zvěstí, že jsme v tom roce (2007) měli hodně problémů."

"Ale já jsem vždy říkal, že jsem neměl s nikým problém, šlo jen o filozofii týmu, nebo spíš jednoho člověka, který tam už není (Ron Dennis). Je dobré slyšet takové komentáře, ale já ten úmysl nemám (odejít). U Ferrari mě čekají další tři roky a já doufám, že mnohem víc, jestli budeme moci prodloužit smlouvu, v to doufám."

Další článek: V druhém tréninku byl v Singapuru nejrychlejší Vettel

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.