Návrat formule 1 do Nizozemska vláda finančně nepodpoří

kobab  |  08. 02. 2019 12:51

Jsem si jistý, že financovat jakékoliv kulturní nebo sportovní akce z peněz daňových poplatníků je zvrhlé. Nikdy mi nikdo nevysvětlí, proč by matky samoživitelky, nebo rodiny potácející se od výplaty k výplatě měly financovat zábavu nebo dokonce živobytí těm mnohem bohatším. Financování těchto akcí coby investice taky neobstojí. Každé podnikání vytváří pracovní příležitosti a sekundární obchod, takže prodej buřtů na GP v Brně pro stát není cennější, než např. společné stravování některého subdodavatele Škodovky. Neumíš si na své podnikání sám vydělat? Smůla.

Kimi Räikkönen Potooczech  |  07. 02. 2019 13:08

Otázka je, proč by to vůbec měl stát podporovat z daní svých občanů? Pokud na to lidé chtějí jít, tak ať si ty drahé vstupenky zaplatí. A pokud si je nechtějí zaplatit, tak proč v takové zemi dělat velkou cenu F1? To je jako nabízet vepřové řízky v Saudské arábii a požadovat, aby stát provoz toho stánku dotoval.

Proč? No protože je to "kulturní" akce, na které stát přispívá. Je to tak normální. Nehledě tedy na fakt, že z této akce bude později profitovat on sám. Ti lidé musí někde spát, něco jíst atp.. To je to stejné jako když mají lidi problém s tím, že stát spolufinancuje MotoGP v Brně. Ono to ale není tak černobílé :)

Charles Leclerc pejdaa  |  07. 02. 2019 15:39

Jenže F1 kulturní akce není.. A zadalší platit z daní místních občanů bohatství jiným? Za ty prachy je lepší postavit novou silnici, pže ta ti přinese větší užitek. A toto vědí vlády vyspělých zemí (Německo, Anglie), které nechtějí financovat tuto předraženou show.

Není kulturní akce? U nás například různá konání zimních sportů, ve světě třeba cyklistika, všude se stát takto angažuje. Proč to tak dělá, to jsem už napsal. Ty nepřímé příjmy, které z toho plynou prostě za tuhle investici stojí. Jinak za ty peníze, které se na takové akce dávají se těch silnic moc nepostaví :) Jako pohled, kterej tady v ČR vidím častěji a častěji- tedy že stát by měl jen peníze sbírat a jediné výdaje by měly být na údržbu a rozšíření infrastruktury jsou poměrně dost zrestné a utopické :)

Charles Leclerc pejdaa  |  07. 02. 2019 16:57

Hele, půl miliardy se státu za pořádání F1 nikdy nevrátí.. napakují se na tom podnikatelé.. jak píšeš, hoteliéři, prodejci baget a párků v rohlíku, promotéři okruhu.. ale státu se nikdy ta pulmiliarda nevrátí. Kdyby to bylo tak výhodné, tak proč od toho nejvyspělejší státy s nejlepší ekonomikou dávají ruce pryč? Proč mají nejlepší ekonomiku? protože asi umí počítat a ví, že to jsou "jen vyhozené peníze dańových poplatníků".... Zkrátka ten socialismus už musí skončit, nastoluje se doba kapitalismu, tak necht si na sebe každá show vydělá sama ne? Nemusí přeci peníze milionů lidí končit v kapsách pár jedinců..

Charles Leclerc pejdaa  |  07. 02. 2019 17:00

navíc, proč to stojí půlmiliardy? proč né desetinu? ... tak at si to stojí kolik chce, ale vydělá si to samo na sebe.. tedy at si to zaplatí fandové a odběratelé sponzorů... nevím, proč do toho tahat ostatní..

Charles Leclerc pejdaa  |  07. 02. 2019 17:05

a hlavně: F1 by bez okruhů byl jen název.. Když mě bude někdo na mým pozemku něco chtít dělat, tak bude platit ON mě, a nikoliv Já jemu za to, že tam může něco dělat. Dle logiky by měla F1 platit okruhům, že tam mohou závodit. Jenže Bernie to překopal celé naruby, a výsledek z toho jé, že je F1 tak kure*vsky drahá, že se snaží snižovat náklady takovým způsobem, klterý ty náklady ještě víc zvyšuje..

Pierre Gasly Ferda.  |  07. 02. 2019 17:55

A na olympiádu se díváš? Nebo na MS v hokeji, které se občas hraje i u nás. A hádej kdo to platí? Majitele stadiónů?

Charles Leclerc pejdaa  |  07. 02. 2019 18:51

Taky olympiáda se koná v zemích, které na to mají - resp. měst, které do toho ty peníze narvat chtějí, aby se zviditelnili... Rusko,Brazílie, Korea... a Olympiáda není OH Brazílie, nebo Ruska, ale OH Ria D.J a nebo OH Soči.. atd. F1 není GP Silverstone, ale GP GB.. A co se MS či OH týče, tak zde se jedná o ryzí sport. Nikoliv o prezentaci značek - reklamy. Sportovci nebojují o peníze, ale o medajle. Což je obrovský rozdíl, mezi tím, jestli stát má dávat miliony miliardářům a nebo miliardy sportovcům..

Pierre Gasly Ferda.  |  07. 02. 2019 19:10

Sportovci nebojují o peníze? A od kdy? Nějak rychle jsi zapoměl na tahanice s Ledeckou. O reklamě bych raději pomlčel. Copak se dnes najde nějaký sportovec, který by na svém dresu neměl reklamu firmy kterou vlastní miliardáři?

Charles Leclerc pejdaa  |  07. 02. 2019 19:57

Však piloti F1 taky nejezdí zadarmo... Ale zatímco třeba v tenise za vítězství turnaje grandslamu připadne 100 mega, tak na OH za zlatou dostane 400 tisíc... záleží na dané zemi, která jak sportovce ocení.. Takže tam rozhodně sportovec nejede aby vyhrál 400 tisíc ;) Na OH žádné individuální reklamy nebyly.. teda jen a pouze těch pár titulárních, které spolupomáhají financovat událost..zbytek je na dané lokalitě.. OH jsou o sportovcích a národnostech. F1 je pouze o penězích a reklamách..

Charles Leclerc pejdaa  |  07. 02. 2019 19:58

proto nevidím důvod, aby do toho stát cpal další prachy..

Pierre Gasly Ferda.  |  07. 02. 2019 20:30

Já nesouhlasím. F1 je stejná zábava pro lidi jako každá jiná. A samozřejmě způsob reklamy obce či státu. I na dědinách se dotují akce typu závod na kolech, nebo kolečkových bruslí a přitom na sebe nikdy nevydělají. To samé jsou třeba divadla. Prostě člověk potřebuje k životu i zábavu a né jen chodit do rachoty.

Kimi Räikkönen Potooczech  |  08. 02. 2019 08:37

Kulturní akce to není. Je to sportovní akce, kultura je něco zcela jiného. Z pohledu financí je to jedna velká černá díra. Podobně jako Olympiády. Formule 1 je čistě soukromá motoristická záležitost a státům přináší pouze pozlátko prestiže. Proto si dnes závody platí země, které si potřebují na mezinárodním poli zvednout sebevědomí a ukázat, že jsou někdo. Celý problém je o tom, že promotér F1 chce po okruzích obří poplatky za to, že se tam ta velká cena pojede. Proto je to tak drahé a tam všechny ty peníze skončí. V dané lokalitě to pouze způsobí chaos pro místní a zvýšené náklady na policii a další složky záchranného systému. Navíc i ten nepořádek kolem musí někdo následně odklidit. Z ekonomického hlediska to nepřináší žádný užitek.Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

18:02 | Haas oznámil prodloužení spolupráce se sponzorem Richard Mille.
14:41 | Peugeot se vrací do WEC. Od roku 2022 bude jezdit v kategorii hypercarů.
12. listopadu | Binotto potvrdil, že Leclerc v Brazílii nasadí nový motor. Není ale jasné, zda půjde o letošní nejnovější specifikaci, nebo něco ještě novějšího (pro příští rok).

GP Brazílie 2019

Pátek 15. listopadu 2019
1. trénink 15.00–16.30
2. trénink 19.00–20.30
Sobota 16. listopadu 2019
3. trénink 16.00–17.00
Kvalifikace 19.00–20.00
Neděle 17. listopadu 2019
Závod 18.10