Návrat Ferrari u Brawnu GP vítají

Náskok na prvním místě se díky tomu zvětšil.
Významné zlepšení výkonnosti Ferrari v posledních dvou závodech vyvolalo radost nejen v Maranellu, ale také v Brackley. Brawn GP totiž mohl díky návratu Ferrari v Monaku navýšit svůj náskok před druhým týmem v šampionátu Red Bullem Racing.

"Ulevilo se nám, že Red Bull nezískal tolik bodů jako v minulosti," řekl ředitel Brawnu GP Nick Fry. "Teď jsme v pozici, kdy máme více než dvojnásobný počet bodů druhého nejlepšího soutěžícího a to je velmi slušné."

Brawn GP proto doufá, že se po vzoru Ferrari vrátí do bojů o přední místa další týmy.

"Podle mě se stane to, nebo alespoň v to doufáme, že se vrátí více týmů a budou krást body nejen nám, ale také ostatním. Snad to tak bude," uvedl Fry.

Doménou vozu Brawn jsou především pomalé zatáčky, v těch rychlých se více daří Red Bullu. Proto Fry očekává, že bude mít jeho tým těžší úkol na okruzích jako je Istanbul Park nebo Silverstone. Počítat už musí také se Scuderií.

"Myslím, že jsme stále realisté a víme, že se hlavně Ferrari bude snažit o návrat v plné síle. Další dva okruhy jsou opět velmi odlišné, na některých místech velmi rychlé, takže pro nás bude těžké pokračovat v tom, co se nám doposud dařilo," Fry.
Další článek: Williams letos použije KERS asi jen málo, je příliš těžký

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.