Návrat do W Series už nedává smysl, říká dvojnásobná šampionka | Foto: Facebook Jamie Chadwick

Foto: Facebook Jamie Chadwick

Návrat do W Series už nedává smysl, říká dvojnásobná šampionka

Britská závodnice Jamie Chadwick dvakrát v kariéře ovládla ženský formulový seriál W Series. Další působení v sérii už proto neplánuje.

Třiadvacetiletá jezdkyně se šampionkou stala už v premiérovém ročníku seriálu v roce 2019 a svůj celkový triumf zopakovala v letošní sezoně, kdy monoposty W Series doprovázely velké ceny F1.

Vývojová pilotka Williamsu si po dvou mistrovských titulech nemyslí, že by díky dalšímu působení ve W Series dosáhla dalšího progresu ve své kariéře, proto Chadwick plánuje změnu působiště.

„Mým cílem není návrat do W Series, už se potřebuji dívat jinam,“ rozpovídala se na toto téma Britka pro motorsport.com.

„Strávila jsem tam dva roky a dvakrát jsem ten šampionát vyhrála. Myslím si, že je třeba to využít jako odrazový můstek k dalším příležitostem.“

Jednou z cest by pro rodačku z anglického Bathu mohl být postup do formule 3.

„Je to něco, o čem uvažuji. Snažím se najít pro sebe tu nejlepší cestu, tahle je ovšem velmi nákladná.“

„Prize money z W Series samozřejmě nejsou špatné, tak daleko vás ale zase nedostanou.“

„Potřebuji zjistit, kolik podpory se mi dostane a jaké sedačky by pro mě byly volné.“

Jamie Chadwick by od příští sezony ráda spojila formulový závodní program s působením ve světě sportovních vozů. Britka se minulou neděli v Bahrajnu zúčastnila nováčkovských testů WEC s prototypem třídy LMP 2 Oreca 07 Gibson stáje Richard Mille Racing. pro kterou v této sezoně vytrvalostního mistrovství světa závodily Sophia Flörsch, Tatiana Calderon a Beitske Visser.

„Byla to zábava. Hodně se to lišilo od toho, na co jsem zvyklá, nicméně zanechalo to ve mně pocit, že chci víc,“ řekla po testech Chadwick, která se už v roce 2016 stala britskou mistryní třídy GT4.

„Závody sportovních vozů mě zajímají a rozhodně se chci zúčastnit čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.“

„Rozhodně tuto možnost směrem k příští sezoně zvažuji, po většinu času své kariéry jsem kombinovala více závodních programů.“

Společně s Chadwick se testů WEC s prototypem LMP 2 zúčastnila i letošní vicemistryně W Series Alice Powell.

Doporučujeme

Články odjinud