Návrat do formule 1 je téměř nemožný, přiznává Kubica

Robert Kubica se stále nevzdal naděje na návrat do závodního kokpitu ve formuli 1, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu to považuje za téměř nemožné.
Návrat do formule 1 je téměř nemožný, přiznává Kubica

V roce 2011 se Kubica coby závodní jezdec Renaultu zranil, když se během zimní přestávky účastnil ve svém volném čase rallye. Od osudové havárie má dlouhodobé problémy s pohyblivostí a silou v pravé ruce.

"Dokázal bych řídit vůz formule 1 na jednom nebo dvou okruzích při testech," popisoval současný stav pro BBC. "Ale nemá smysl den testovat, pokud nemůžu závodit."

Šéf Ferrari Stefano Domenicali nedávno přiznal, že chtěl angažovat Kubicu do svého týmu, ale nehoda všechno změnila a návrat polského pilota už nepovažuje za reálný.

"Může vyjádřit svůj názor," reagoval Kubica. "Je evidentní, že mám omezení. Myslím, že posoudit, co dokážu za volantem, může jen jeden člověk, a to jsem já."

"Je to sen, cíl, ale teď je to velmi těžké, řekl bych téměř nemožné. Té příležitosti se nikdy nechopím, pokud se nebudu cítit stoprocentně připravený. Pokud se to jednoho dne zlepší, uvidím. Pro teď jsem soustředěný na rallye."

K formuli 1 se vrací alespoň v simulátoru Mercedesu. "Od Mercedesu se mi dostává dobrých reakcí, protože jsem pro ně v simulátoru udělal jistou práci. Trochu mi to pomohlo."

"Pokaždé, když tam jdu, vidím pokrok ve své rehabilitaci. Je to pozitivní, ale co přinese budoucnost, nevím."

Co bude dělat příští rok, zatím nerozhodl. Opět váhá mezi rallye a okruhy. Monoposty zatím řídit nemůže, takže by to musely být cestovní vozy, třeba v DTM.

Další článek: Räikkönenova operace přichází v nevhodnou chvíli, říká majitel Lotusu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.