Návrat Caterhamu mají zaplatit fanoušci

Zatímco Marussia končí, Caterham se chce vrátit a v Abú Dhabí se opět postavit na startovní rošt. Pomoci tomu má crowdfundingový projekt.
Návrat Caterhamu mají zaplatit fanoušci

Cílem Caterhamu je podle Sky Sports vybrat do 14. listopadu 2,35 milionů liber. Přispět může kdokoliv. Jak už to v těchto kampaních chodí, za příspěvky dostanete odměnu. Za 1 000 liber se vaše jméno objeví na voze, můžete ale také získat přední či zadní křídlo nebo vstupenku do garáže. Pro drobnější přispěvatele jsou připraveny boty, tričko apod. 

Pokud chcete více informací a zapojit se do kampaně, můžete použít na Twitteru hashtag  #RefuelCaterhamF1.

Objevily se už ale i velmi kritické hlasy. Někteří novináři otevřeně mluví o obrovském cynismu a pokrytectví. Caterham prý hodlá vybrat peníze jen a pouze proto, aby se postavil na start v posledním závodě, dostal peníze od držitele komerčních práv a následně se vypařil.

Další článek: GP Brazílie: V prvním tréninku byl nejrychlejší Rosberg, Juncadella boural

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna