Naučit se pracovat s pneumatikami během závodů? Piastri potřebuje čas, tvrdí Stella

Naučit se pracovat s pneumatikami během závodů? Piastri potřebuje čas, tvrdí Stella

Oscar Piastri přiznává, že největší výzvou, které jako nováček v F1 čelí, je práce s pneumatikami během závodu. Podle McLarenu jde nicméně o umění, které je potřeba se postupně naučit.

Oscar Piastri se o předminulém víkendu v Suzuce stal prvním nováčkem od sezony 2014, který se ve své první sezoně v F1 dokázal dostat na stupně vítězů (tím posledním byl dosud Kevin Magnussen).

Mladý pilot McLarenu je za své výkony všeobecně chválen, nicméně pokud by se měla najít jedna oblast, ve které Australan zatím zaostává, bude to práce s pneumatikami v závodech.

Ve srovnání s jeho kolegou to bylo vidět především při závodech na Hungaroringu, ale i v již zmiňované Suzuce. Není náhodou, že se v obou případech jednalo o okruhy, kde je degradace pneumatik patrnější než jinde. Piastri se nicméně v tomto směru za nic neschovává a přiznává, že má v tomto ohledu rezervy.

„Závody, které se jezdí při vysokých teplotách, jsou něčím, na čem musím v současné době zapracovat. V některých částech závodu (v Japonsku, pozn. red.) jsem nebyl dost rychlý," uvedl Piastri, kterého cituje Autosport.

„V juniorských sériích něco takového není, takže jediný způsob, jak se z toho člověk může poučit, je takové závody absolvovat," uvědomuje si 22letý Australan, jehož manažerem je Mark Webber.

Šéf McLarenu Andrea Stella s tím souhlasí. I on je toho názoru, že se jezdec musí s pneumatikami naučit pracovat.

„Co se závodní rychlosti týká, není to tak, že se naučíte závodní tempo a je to. Jde o soubor dovedností, které pak využíváte při každém závodě,“ uvedl Stella s tím, že na každé dráze platí něco jiného.

„Právě proto si myslím, že jde o proces, který trvá dlouho, protože každá situace představuje svá specifika,“ pokračoval Ital a dodal:

„Jsem si jistý, že se Oscar vše potřebné naučí. Navíc si myslím, že ke konci závodu (v Japonsku) už byl lepší než v předchozím stintu. Jde tedy o systematickou práci a zúročení všech poznatků.“

Doporučujeme

Články odjinud