Nástupce Hamiltona u Mercedesu? Podle Wolffa je kandidátů více

Lewis Hamilton před pár dny uvedl, že chce do léta prodloužit smlouvu. Na druhou stranu je mu 36 let a Mercedes bude muset brzy řešit otázku jeho nástupce.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Nástupce Hamiltona u Mercedesu? Podle Wolffa je kandidátů více | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Max Verstappen je občas spojován s možným přestupem do Mercedesu. Aktuálně je spokojený u Red Bullu, kde si ho hýčkají, ale co když v nejbližších letech s rakouskou stájí nezíská titul? 

„Vždy se díváte na skupinu lidí, kteří by v budoucnu mohli být v Mercedesu,“ uvedl Toto Wolff v rozhovoru pro italskou mutaci Motorsport.com. 

Hamilton chce do léta podepsat novou smlouvu

Hamilton chce do léta podepsat novou smlouvu

„Max je určitě fantastická hvězda budoucnosti, ale není jediná. Vidím, že přichází skupina opravdu dobrých mladých jezdců, kteří ještě nemají stroje, které potřebují k tomu, aby vyhrávali. A v tomto ohledu je dobré sledovat, jak se to vyvrbí.“

Tým formule 1 má však dva jezdce. Zatímco Hamilton má svoje téměř jisté, pokud bude chtít, u Bottase se rozhoduje o jeho setrvání každý rok. 

„Valtteri zůstává naším jezdcem a já budu vždy loajální k oběma našim jezdcům a nebudu se zabývat budoucností. Ale všichni máme povinnost, jak bych to řekl, zmapovat plány a v tomto ohledu musíme zvážit všechny možnosti pro oba vozy.“

Wolff zmínil, že tým má dva juniory – kromě Russella také Ocona, který jezdí za Alpine, ale jeho manažérem je Mercedes. Tým se však dívá i jinam.

„Také sledujeme další mladé kluky, kteří se silně prosazují. Ale když už jsem to řekl, dnes vzhlížím jen ke dvěma jezdcům, a to jsou Valtteri a Lewis.“

Zajímavé statistiky po Grand Prix Španělska 2021: Nejlepší vstup do sezóny pro Hamiltona i Verstappena

Zajímavé statistiky po Grand Prix Španělska 2021: Nejlepší vstup do sezóny pro Hamiltona i Verstappena

Wolff také řekl, že má jen slova chvály za vše, co Hamilton Mercedesu přinesl, a prohlásil, že Brit je pro úspěch týmu „zásadní“.

„Lewis je u Mercedesu odjakživa. Dnes je nedílnou součástí týmu. Přispívá k výkonnosti týmu, je nejviditelnější ze všech lidí, kteří v týmu pracují, hraje zásadní roli v našem úspěchu. Závodí s autem, je poslední línií útoku, spolu s Valtterim. A právě proto je pro nás dnes nepostradatelný.“

Další článek: Marko věří, že Red Bull projde přísnějšími testy ohebnosti zadního křídla [+video]

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00