Nástup šestiválců už není možné odložit, říká Renault

Formuli 1 budou v roce 2014 pohánět šestiválcové motory, výrobci už s jejich přípravami zašli tak daleko, že je nemůžou zastavit.
Nástup šestiválců už není možné odložit, říká Renault

Vyšší cena nových motorů stále straší menší týmy, náklady na pohonné jednotky by se jim mohly v roce 2014 zdvojnásobit. Dlouhodobě se proto spekuluje o tom, že by se mohla prodloužit kariéra osmiválců a oddálit nástup šestiválců.

To se však podle šéfa Renaultu Sport Jean-Françoise Caubeta nestane. "Myslím, že šestiválce budou mít za dva roky všechny týmy," řekl. "Mercedes, Ferrari a my všichni měníme naše dynamometry z osmiválců na šestiválce, takže teď už je nemožné udělat změnu."

Otázkou ovšem zůstává, kolik výrobců bude nové agregáty prodávat a jak si rozdělí startovní pole. Pravděpodobně zůstanou jen automobilky, Cosworth zřejmě skončí příští rok spolu s osmiválci a PURE asi zůstane mimo.

"Co se týče týmů, naší strategií je si nechat čtyři. Nevím, jestli bude možné jich mít víc," uvedl Caubet. "Myslím, že pokud chcete dobrou spolehlivost a výkonnost, potřebujete si nechat čtyři týmy. Ale pokud bude potřeba jich mít víc, nechceme se tomu bránit."

Další článek: Okruh Amerik dostal poslední vrstvu asfaltu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10