Nastane konečně zlepšení? Ricciardo je realista

Australský závodník své působení u McLarenu nezapočal úplně nejšťastněji. Na týmového kolegu ztrácí propastných 63 bodů.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Nastane konečně zlepšení? Ricciardo je realista | Foto: Getty Images / Lars Baron

Lando Norris má letos u týmu McLaren výrazně navrch. Nejlepším letošním umístěním Daniela Ricciarda zůstává páté místo v GP Velké Británie, zatímco Norris byl třikrát na stupních vítězů.

Bývalý pilot Red Bullu a Renaultu nicméně věří, že v druhé půlce sezony dokáže zrychlovat, byť zřejmě ne nijak přelomově.

„Jsem rozhodně otevřený myšlence, že udělám kroky kupředu. Realisticky to budou jen malé kousky. Neočekávám nějakou revoluci.

Stejně jako ostatní se i my soustředíme na sezonu 2022, máme v záloze ještě nějaké novinky, ale auto vzhůru nohama určitě nepřevrátíme. Je na mně, zda a jak se dokážu s šasi pro letošní sezonu popasovat a jestli najdu nějaké desetiny k dobru. O letošním vozu se mám pořád co učit.

Auto pro příští rok sice bude výrazně odlišné, letošní učení se je ale i pro jeho vývoj velice užitečné,“ myslí si Ricciardo.

Ricciardo ví, že ačkoliv se snaží možná více než kdy předtím, neprožívá ideální sezonu. Na otázku, jak by letošek ohodnotil na škále od jedné do desíti, odpověděl následovně:

„Nevím, to nechám kluci na vás. Nemám za sebou zrovna nejskvělejších šest měsíců. Co se samotných výkonů na trati týče, dal bych asi pět z deseti, nebo něco takového.

Rozhodně to není nic světoborného. Pokud bych měl zmínit nějaká pozitiva, pak bych zvolil třeba práci mimo trať, týmovou spolupráci. Řekl bych, že pracuji tvrději než dřív. Tím tedy nechci říct, že bych byl v minulosti nějak líný.

Jen nebylo mým stylem trávit hodiny a hodiny studiem dat. V tomhle ohledu jsem se letos polepšil,“ přiznal Ricciardo.

Další článek: Ztrátu na přední dva týmy jsme snížili na polovinu, říká Binotto

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00