Nasra trápí nálepka platícího jezdce

Brazilec doufá, že jeho páté místo v prvním závodě ukázalo, že sedačku ve formuli 1 nezískal díky penězům.
Nasra trápí nálepka platícího jezdce

Felipe Nasr se stal prvním Brazilcem, který při svém debutu ve formuli 1 obsadil místo v nejlepší pětce. Bývalý pilot GP2 tím zajistil týmu Sauber první body od roku 2013.

Nasr proto doufá, že svým výkonem dal najevo, že místo u Sauberu nezískal jen díky penězům od svých sponzorů, a to zejména Banco Do Brasil.

„Tohle je dobrá odpověď (na tvrzení o mně jako platícím jezdci),” řekl Nasr. „Pro tohle všechno jsem tak pracoval, abych ukázal výsledky na trati. Nejsem člověk, který se vymlouvá. Nevím, odkud se tohle tvrzení o platícím jezdci vzalo, protože jsem vždy měl lidi, kteří do mé kariéry od začátku investovali. Nikdy jsem nemusel do kariéry dát žádné rodinné peníze, má rodina na to peníze nikdy neměla.”

Nasr dokonce řekl, že by radši přivedl do týmu spoustu dalších osobních sponzorů, než aby musel spoléhat na jezdecký program, jako má třeba Red Bull.

Sauber je povzbuzen Austrálií, podle Nasra se ještě zlepší

Sauber je povzbuzen Austrálií, podle Nasra se ještě zlepší

„Jaký je problém, když mám na svém voze sponzora? Jaký je rozdíl mezi tím, když jste podporování Red Bullem, který za vás platí, a tím, že máte sponzora, který s vámi chce být? Radši budu mít spoustu sponzorů, kteří se mnou chtějí být, než být svázán jen s jedním, takže jsem rád, že mohu pracovat se všemi společnostmi, obzvlášť těmi brazilskými.”

„Když mi bylo 16 nebo 17 let, tak jsem už dostával plat, takže nevím, podle čeho mají lidé pocit, že jsem platící jezdec.”

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Forma Mercedesu není pro F1 špatná, říká Boullier

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen