Nasr se zlobí na Sauber kvůli brzdám

Felipe Nasr nezažil ve Spa úplně příjemný závod a zlobí se kvůli tomu na svůj tým.
Nasr se zlobí na Sauber kvůli brzdám

Podle Nasra má Sauber letos problémy s brzdami, což rozhodně není žádná legrace a je to o to horší, že zřejmě nejde o vleklý technický problém, ale o peníze. Ve Spa vše vygradovalo.

„V podstatě jsem jel na třech kolech, protože rozložení brzd bylo naprosto špatné,“ řekl Nasr pro Globo a dodal, že o mnoho lépe na tom nebyl ani v Kanadě a Rakousku.

Sauber má finanční problémy a podle všeho je řeší neustálým přebíháním mezi dvěma dodavateli – Brembo a Carbon Industries.

Gianpaolo Dall’Ara ze Sauberu ale říká, že za vším je problém s materiálem, ale připouští, že je to také otázka peněz.

„Felipe použil stejnou sadu disků ve volném tréninku a kvalifikaci a neměl žádné potíže. Nemáme možnost koupit 50 sad disků, jak to dělají některé týmy, a zkoušet, které jsou ty lepší.“  

Dall’Ara chápe Nasrovu frustraci po závodě. „Když jezdec vidí, že jeho týmový kolega nemá stejné problémy a jede před ním, je to nepříjemný pocit.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Nejlepší starty má letos Alonso

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10