Nasr: Je to stejné auto jako na začátku sezóny!

Brazilec se drží v nejlepší desítce průběžného pořadí letošní sezóny F1, v dalších závodech se to však může změnit.
Nasr: Je to stejné auto jako na začátku sezóny!

Nováček Formule 1 Felipe Nasr připustil, že pokud nebude Sauber ve vývoji držet krok se svými soupeři, jeho návrat na bodované pozice by mohl být obtížný.

I přesto, že byl Nasr se svým výkonem ve Velké ceně Španělska spokojen, řekl, že švýcarský tým v Barceloně nenasadil na svůj vůz C34 všechna vylepšení.

„Jsem spokojen s tím, co jsem předvedl na trati, nejsem ale spokojen s 12. pozicí,” řekl Nasr. „Chci se vrátit na body, myslím ale, že tohle bylo vše, co jsme z vozu mohli dostat.”

„Tohle v tuto chvíli máme. Všichni naši hlavní soupeři udělali krok vpřed, zatímco my jsme limitováni balíčkem, který teď máme. Řídím stejný vůz jako jsem řídil v Austrálii, taková je pravda!”

Okruhy, na kterých se nyní pojede, by podle Nasra mohly jeho sauberu svědčit, ovšem po závodě v Kanadě bude podle něj situace ještě obtížnější.

Někteří si mysleli, že se v testech jen předvádíme, říká Sauber  

Někteří si mysleli, že se v testech jen předvádíme, říká Sauber  

„Trať v Monaku má hodně pomalých zatáček a to by pro nás mohlo být lepší. Nemám žádná očekávání, ale mohl by z toho být lepší výsledek než v Barceloně. Možná i Montreal bude lepší, dlouhé rovinky a pomalé zatáčky budou hrát v náš prospěch.”

„Naším hlavním nedostatkem je přítlak, na autě ho nemáme dostatek. Ve třetí zatáčce (na okruhu v Barceloně) jsme na Toro Rosso ztráceli 23km/h. Hodně času jsme ztratili v prvních dvou sektorech, ve třetím sektoru jsem se ale dokázal držet red bullů, takže náš vůz je docela silný v pomalých zatáčkách, hodně ale ztrácíme v rychlých a středně rychlých zatáčkách.”

„Myslím, že v polovině roku přijdou nějaká vylepšení. Jsem si ale jistý, že nás do té doby čeká pár těžkých závodů,” uzavřel Brazilec.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (30) Další článek: Zaznělo v rádiu během Velké ceny Španělska
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00