Nasr chce od roku 2017 tvrdší pneumatiky

Felipe Nasr ze Sauberu nabádá Pirelli, aby pro sezónu 2017 připravilo takové pneumatiky, které by jezdcům umožnily během závodu jet více naplno.
Nasr chce od roku 2017 tvrdší pneumatiky

Podle Nasra Velká cena Ruska ukázala, jak by mohla formule 1 vypadat, kdyby se Pirelli odhodlalo nasadit o trochu tvrdší pneumatiky.

Ačkoliv většina jezdců zajela během závodu v Soči k mechanikům na výměnu pneumatik pouze jednou, Nasr si podle svých slov užil příležitost tlačit jak na měkké, tak superměkké směsi.

Pneumatiky budou od roku 2017 širší, což přinese větší přilnavost a zrychlení časů na kolo, podle Brazilce je zde také šance na zvýšení výdrže pneumatik.

„Rusko se od jiných okruhů lišilo. Bylo to intenzivní. Tlačili jsme od prvního kola až do cíle. Pneumatiky se vůbec nešetřily,“ řekl Nasr.

„To je důvod, proč jste mohli vidět opotřebení na dalších částech vozu - na brzdách, motoru a tak dále, jezdci je prostě tlačili na limitu. Já si to užil, byla to zábava.“

„Byl bych tedy zastáncem větší přilnavosti a vyšší rychlosti během závodu, abychom na to mohli tlačit.“

„Když během závodu dochází k opotřebení pneumatik, tak musíte projevit trochu inteligence, ale kdybychom mohli více tlačit, pak bych se rád vydal tímto směrem. Samozřejmě, myšlenka starat se o pneumatiky je dobrá.“

Starosti má Brazilec v letošní sezóně také s brzdami. Neví totiž, kterého výrobce brzd zvolit. Letos zatím používal brzdy Brembo, které preferuje před Carbon Industrie, jež jsou podle něj spolehlivější.

„V Rusku jsem závodil s CI (Carbon Industrie), jelikož pokaždé, když vyrážíme na trať, kde je potřeba intenzivně brzdit, stejně jako je tomu v Soči, tak na základě zkušeností z minulosti volíme tyhle,“ řekl Nasr.

„Brembo funguje v případě, že je správně chladíme, ale s balíčkem, který máme na voze, už víc chladit nemůžeme, proto jsme se rozhodli jet s CI.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton je teď v nejlepší formě, říká Lowe

Témata článku: , , ,