Nasr chápe rozhodnutí Sauberu závodit s rok starými motory

Felipemu Nasrovi nevadí rozhodnutí Sauberu závodit v příští sezóně formule 1 s rok starými motory Ferrari.
Nasr chápe rozhodnutí Sauberu závodit s rok starými motory

Šéfka švýcarského týmu Monisha Kaltenbornová již minulý týden potvrdila, že stáj Sauber, kterou v létě koupila investiční společnost Longbow Finance, bude od příští sezóny používat letošní pohonné jednotky Ferrari.

„Věděl jsem, že se zaměřují více na šasi, jelikož to je oblast, kde ztrácíme nejvíce - samotný základ vozu,“ řekl Nasr. „Věděl jsem to už od začátku, cítím, že i tak z toho můžeme vytěžit více.“

„Když jsme si to porovnali, tak tým viděl, kolik toho můžeme vytěžit z motoru a kolik ze šasi. Myslím, že je v tom více. Pokud se zaměříme na aerodynamiku vozu, získáme lepší brzdný výkon, lepší trakci, větší stabilitu v zatáčkách, tak z vozu toho můžeme získat ještě mnoho. S rozhodnutím souhlasím.“

Sauber potvrdil, že bude příští rok jezdit s letošními pohonnými jednotkami

Sauber potvrdil, že bude příští rok jezdit s letošními pohonnými jednotkami

Nasrovo jméno bylo v minulosti spojováno s možným přestupem do Williamsu. Sám Brazilec však věří, že Sauber se dokáže v příštím roce vzhledem k novým majitelům a řadě nových zaměstnanců výsledkově zlepšit.

„Tento tým vidím na cestě vzhůru a vidím, že nastane mnoho pozitivního. Přišla spousta nových lidí a až do konce roku hledají další. Opravdu se tady udělal krok vpřed. Vidím, že tým začíná vytvářet nějakou strukturu a z pohledu vývoje to bude úplně jiné než letos.“

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Šéf Renaultu má z angažování Hülkenberga radost

14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.
13:31 | Russell jde před stewardy. Na trať vyjel ve chvíli, kdy na konci boxové uličky svítilo červené světlo (kvůli červeným vlajkám).
12:08 | Pokud Albon skončí, přijde do Red Bullu někdo mimo program Red Bullu (tedy ani Kvjat a ani Gasly). Potvrdil to Horner. Red Bull stále věří Albonovi (zatím).

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)0
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10