Našli jsme hlavní problém letošního vozu, říká Šejk Mohammed

McLaren nelituje rozchodu s Hondou a našel hlavní problém letošního vozu.
Našli jsme hlavní problém letošního vozu, říká Šejk Mohammed

McLaren má za sebou první sezónu s Renaultem. Honda se po spolupráci s Toro Rosso připravuje na první sezónu, ve které bude dodávat pohonné jednotky dvěma týmům.

„Máme obrovský respekt k Hondě, ale vztah nefungoval, a tak jsme měli civilizovanou diskusi a rozhodli se rozejít,“ řekl předseda představenstva McLarenu Šejk Mohammed bin Essa Al Khalifa, který ve vedení McLarenu zastupuje hlavního akcionáře – bahrajnskou společnost Mumtalakat.

McLaren se dříve mohl vymlouvat na Hondu, ale letos jezdil s Renaultem, který používal také Red Bull. Zatímco McLaren byl rád za každý bod, Red Bull dokázal získávat pódia a vyhrávat.

„Jsme přesvědčeni, že víme, proč jsme nedokázali vyvinout letošní auto. Je zde fundamentální problém a myslíme si, že jsme to vyřešili.“

„Nevím, zda chceme uveřejnit, co jsme našli a proč, ale podnikli jsme kroky a vývoj vozu pro příští rok nám pomohl pochopit, co bylo špatně.“

Chybu objevil McLaren až okolo letní přestávky. „Kdybychom to zjistili v dubnu, mohli jsme mít B verzi auta, ale bylo už příliš pozdě.“

McLaren letos také vyměnil prakticky celé vedení stáje. Přežil jen Peter Prodromou. Odejít museli postupně Tim Goss (duben), Matt Morris (červenec) a Eric Boullier (červenec). Přišli naopak Pat Fry a Gil de Ferran.

Příští rok začne McLaren také s novými jezdci. Už v Abú Dhabí testují současný vůz Lando Norris a Carlos Sainz.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: MiniDrivers se povedeným způsobem ohlédli za Alonsovou kariérou

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00