Našli jsme hlavní problém letošního vozu, říká Šejk Mohammed

McLaren nelituje rozchodu s Hondou a našel hlavní problém letošního vozu.
Našli jsme hlavní problém letošního vozu, říká Šejk Mohammed

McLaren má za sebou první sezónu s Renaultem. Honda se po spolupráci s Toro Rosso připravuje na první sezónu, ve které bude dodávat pohonné jednotky dvěma týmům.

„Máme obrovský respekt k Hondě, ale vztah nefungoval, a tak jsme měli civilizovanou diskusi a rozhodli se rozejít,“ řekl předseda představenstva McLarenu Šejk Mohammed bin Essa Al Khalifa, který ve vedení McLarenu zastupuje hlavního akcionáře – bahrajnskou společnost Mumtalakat.

McLaren se dříve mohl vymlouvat na Hondu, ale letos jezdil s Renaultem, který používal také Red Bull. Zatímco McLaren byl rád za každý bod, Red Bull dokázal získávat pódia a vyhrávat.

„Jsme přesvědčeni, že víme, proč jsme nedokázali vyvinout letošní auto. Je zde fundamentální problém a myslíme si, že jsme to vyřešili.“

„Nevím, zda chceme uveřejnit, co jsme našli a proč, ale podnikli jsme kroky a vývoj vozu pro příští rok nám pomohl pochopit, co bylo špatně.“

Chybu objevil McLaren až okolo letní přestávky. „Kdybychom to zjistili v dubnu, mohli jsme mít B verzi auta, ale bylo už příliš pozdě.“

McLaren letos také vyměnil prakticky celé vedení stáje. Přežil jen Peter Prodromou. Odejít museli postupně Tim Goss (duben), Matt Morris (červenec) a Eric Boullier (červenec). Přišli naopak Pat Fry a Gil de Ferran.

Příští rok začne McLaren také s novými jezdci. Už v Abú Dhabí testují současný vůz Lando Norris a Carlos Sainz.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: MiniDrivers se povedeným způsobem ohlédli za Alonsovou kariérou

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00